Kek me qumesht panda receta që asnjëherë nuk do i rezistoni….

Duhen:
1 kuti qumesht panda, (qumesht panda eshte qumesht i kondesuar, i trashe, shume i embel, panda eshte emri i paketimit)
4 veze ,
2 luge pluhur pjekes ,(baking powder, peciv, lievito)
2 vanilie ,
150 gr miell.

Hedhim ne tas qumshtin panda dhe vezet nje nga nje duke e perzier me tel kuzhine me pas shtojme miellin ,vanililiet dhe pluhurin pjekes e perziejme mire e hedhim ne forme dhe e pjekim ne 170 gr per 30 me 35 min.Eshte shum e lehte dhe fantastike ne shije

Mrekulli! Ky është liqeni në Shqipëri që ju rinon për 3 ditë dhe ju shëron nga sëmundjet

Bëhet nami në liqenin e “çudirave” në Lenie të Gramshit. Pasi janë njohur me lajmin, qindra njerëz, nga Shqipëria dhe jashtë saj, janë dyndur...

“Përshëndetje e përzemërt dhe flagrante”, veprimi i Ramës ndaj Melonit jehonë në mediet italiane (VIDEO E PLOTË)

Kryeministrja Giorgia Meloni mori pjesë në samitin e Komunitetit Politik Evropian (EPC) i cili vizitoi 45 liderë të mbledhur në Moldavi . Mes tyre edhe...

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

Te tjera
LAJME

“Ma hoqën fëmijën nga gjiri”, e reja tregon torturat në shtëpinë e burrit

Marigona Buja 32 vjeçarja do të tregojë historinë e...

Meterologia Lajda Porja zbulon surprizat e motit, ja çfarë pritet të ndodhë me temperaturat

Fundjava pritet që të sjellë kushte të qëndrueshme atmosferike...

Mrekulli! Ky është liqeni në Shqipëri që ju rinon për 3 ditë dhe ju shëron nga sëmundjet

Bëhet nami në liqenin e “çudirave” në Lenie të...