Mësuesi shqiptra u arrestua për kultivim opiumi, familjarët: Është bimë e egër, e kemi bërë edhe byrek

Një ditë më parë mësuesi T.Lamaj nga fshati Drithas, Vlorë u arrestua nga policia me akuzën e kultivimit të një bime të dyshuar si opium.

Bima u gjet në tokën e ullinjve.

Nipi i Lamaj tregon se me këtë bimë janë rritur, duke e parë të kultivohet si një bimë e egër në toka të papunuara, madje thot i riu, nënat dikur bënin edhe byrek më këtë bimë.

“Kanë ardhur oficerë civilë dhe kanë qëndruar pak kohë rreth shtëpisë së xhaxhait tim. Inspektori i ka thërritur, pasi kanë ardhur këtu kanë parë ca bimë që ne i themi lulekuqe, ose lulerozë, e kemi përdorur dhe për të bërë byrek. Është në çdo bahçe të fshatit”, shprehet nipi i mësuesit të arrestuar.

Policia në komunikatën e bërë publike thotë se bimët u sekuestruan, mirëpo qartazi duket se policia jo vetëm që nuk e ka shkulur bimën, por edhe ato rrënjë që shkuli i ka lënë pas.

Teksa toka vazhdon të jetë e mbushur me fidan të rinjë të rritur të bimës së dyshuar si Opiim.

Në qendër të fshatit, e në anë të rrugës, në gati të gjitha baçet e Drithasit, dallohet lehtë se kjo bimë e ndaluar për të cilën mësuesi i fshatit është arrestuar po lulëzon e po rritet normalisht.

 

Del video që po bën namin në rrjet, Luizi takohet me …

Banorët e BBV janë nga personat më të përfolur kohëve të fundit, e sidomos fituesi i programit. Një video e Luizit që ka takuar gjyshin...

Ndryshime të bujshme në televizion, ‘Klanifornia’ largohet nga Tv Klan, Julian Deda njofton se…

Nga sezoni i ardhshëm televiziv spektaklin e humorit “Klanifornia” nuk do e shohim më në TV Klan. Lajmi është bërë i ditur nga burime ekskluzive...

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

Te tjera
LAJME

Ndryshime të bujshme në televizion, ‘Klanifornia’ largohet nga Tv Klan, Julian Deda njofton se…

Nga sezoni i ardhshëm televiziv spektaklin e humorit “Klanifornia”...

Rriten duke i bërtitur prindërit, ja pasojat negative që mbeten te këta fëmijë

Shumë prindër përdorin të bërtiturat si një metodë disiplinore...

Po afrohet dita! Zbulohet data e dasmës së Arbanës dhe Eduartit

Arbana Osmani dhe Eduart Grishaj do të martohen në...