Aksidentohet “Porsche” në Vaun e Dejës, plagosen 3 vajza të reja

Një automjet tip “Porsche” ka dalë nga rruga në Vaun e Dejës dhe për pasojë kanë mbetur të plagosura 3 shtetase.

Lajmin e ka bërë të ditur policia përmes një njoftimi, ku thuhet se automjeti drejtohej nga një 20 vjeçare.

Të rejat u dërguan në spital dhe grupi hetimor ndodhet në vendngjarje ku po punon për përcaktimin e rrethanave të aksidentit.

Reagimi i Policisë:

Shkodër/ Informacion paraprak.

Në aksin rrugor Shkodër – Lezhë, në fshatin Melgushë, Vau i Dejës, automjeti tip Porsche, me drejtuese shtetasen R.P, 20 vjeçe, ka dalë nga rruga.

Si pasojë është dëmtuar drejtuesja e automjetit shtetasja R.P, dhe shtetasja D. N., 20 vjeçe, të dyja banuese në Mali i Jushit, Vau i Dejes, si dhe shtetasja I. K., 18 vjeçe, banuese në Ukrainë, të cilat janë transportuar për në spital për ndihmë mjeksore.

Grupi hetimor ndodhet në vendngjarje dhe po punon për përcaktimin e rrethanave të aksidentit.

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

Te tjera
LAJME

Kalaja e Shkodrës, më shumë vizitorë se Butrinti

Viti i fundit rezultoi të jetë një periudhë shumë...

Dy shenjat e horoskopit që do t’i kthejnë gjërat ashtu siç duan ata

Me Hënën te Peshqit dita fillon e qetë dhe...