Parashikimi i motit/ Italia dhe Serbia nën ujë, çfarë pritet të ndodhë në Shqipëri

Fqinji ynë Italia prej ditësh tashmë është përfshire nga një panoramë gri me shira dhe kushte të këqija meteorologjike. Gjithashtu edhe Serbia ditën e sotme ka pasur probleme për shkak të reshjeve të vrullshme.

Edhe vendi ynë prej ditësh është përfshire nga shira lokal të cilët fatmirësisht nuk kanë sjellë probleme ndryshe.

Pas shumë ditësh gri paraditja e stome solli diell dhe rritje temperaturash. Por sipas SHMU pasdite dhe nesër priten reshje të dobëta në të gjitha qarqet e vendit por lokalisht mesatare në qarkun Elbasan (siç tregohet në tabelë, respektivisht për secilin qark).

TEMPERATURAT
Nesër (e premte, dt.19) temperaturat minimale dhe maksimale të ajrit pritet të arrijnë:
në bregdet: 14 / 23 °C
në vendet e ulëta: 12 / 26 °C

në vendet malore: 7 / 17 °C
ERA
Sot pasdite (e enjte, dt.18) dhe nesër (e premte, dt.19) era pritet të jetë e lehtë deri mesatare.

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

Te tjera
LAJME

Prinderit që i bërtasin cdo ditë fëmijëve. Ja pasojat negative që do kenë kur të rriten

Psikologet tregojne se nje nga gabimet qe bejn prinderit...

Pas dy shtatëzanive me binjake doja një bebe tjetër, u habita kur pash cfare me doli ne eko

Një nënë e cila tashmë kishte dy cifte binjakësh...

Autobuzi me 20 femije del nga rruga bie ne humnerë

Një autobus me nëntëmbëdhjetë gjimnazistë është ka dalë nga...

34 vjecarja kujdesej për të moshuarit i vjedh 75 mijë paund nga karta e bankës

Një femer e varur nga bixhozi dhe droga vodhi...