Në këtë vit/ Parashikimi i Baba Vangës: Roma dhe e gjithë Evropa do të bëhet e myslimanëve

Nëse i besojmë profecisë së bullgares së verbër, kontinenti i vjetër do të pësojë ndryshime të mëdha në dekadat e ardhshme. Por, çfarë kanë të bëjnë këtu myslimanët?

Bullgarja Vangelija Gushter, e njohur me emrin e gjyshes Vanga, kishte bërë shumë parashikime, një pjesë e të cilave qysh gjatë jetës së saj ishin bërë realitet. Një nga parashikimet që ende pritet të realizohet është se Evropa do të sundohet nga muslimanet.

Bullgarja e verbër kishte parashikuar se në vitin 2043 myslimanët do të sundojnë kontinentin e vjetër!

Profecia e saj mund të shihet përmes parashikimit të vitit 2010. Ajo tha se Lu ft a e Tretë Botërore do të fillonte në atë kohë, por në një mënyrë të tillë që k onf liktet do të shp ërt he jnë në vendet ku së pari njerëzit do të luf tonjnë me njëri-tjetrin dhe se më vonë do të përhapen në të gjithë botën.

Kur e lidhim këtë me zhvillimet në Lindjen e Mesme, por edhe në Siri, me s ul.met të Shtetit I , është e qartë se këto kon fl ikte mund të rrjedhin lehtë në Evropë.

Baba Vanga parashikoi se në vitin 2066 amerikanët do të s ul.mo nin Romën, i cili do të ishte një qytet krejtësisht mysliman.

SHBA do të përdorë a r më të reja klimatike në atë su.lm. Midis parashikimeve të tjera të saj, mund të theksojmë se në në vitin 4509, njeriu do të bëhet aq i zhvilluar saqë ai do të jetë në gjendje të komunikojë drejtpërdrejt me Perëndinë.

Ëndërroni për pasuri? Disa mënyra si t’i tërhiqni paratë si magnet

Nëse doni të tërhiqni para, mbani mend këto këshilla. Ata që i aplikojnë pretendojnë se i ka ndryshuar gjendja e tyre financiare. -Përdorni ngjyra të...

Dubai i Ballkanit? Në qytetin shqiptar arabët po ndërtojnë resortin prej 1 miliard euro (Video)

Projekti “Mavrijan Luxury Resorts” ishte prezantuar në korrik, ndërsa këtë muaj në Ulqin duhet të vijnë investitorët e interesuar nga Katari dhe Egjipti. Loro Nrekiq,...

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

Te tjera
LAJME

Prinderit që i bërtasin cdo ditë fëmijëve. Ja pasojat negative që do kenë kur të rriten

Psikologet tregojne se nje nga gabimet qe bejn prinderit...

Pas dy shtatëzanive me binjake doja një bebe tjetër, u habita kur pash cfare me doli ne eko

Një nënë e cila tashmë kishte dy cifte binjakësh...

Autobuzi me 20 femije del nga rruga bie ne humnerë

Një autobus me nëntëmbëdhjetë gjimnazistë është ka dalë nga...

34 vjecarja kujdesej për të moshuarit i vjedh 75 mijë paund nga karta e bankës

Një femer e varur nga bixhozi dhe droga vodhi...