Kush janë 61 kryetarët e rinj që do të drejtojnë bashkitë e vendit për 4 vitet e ardhshme (Lista e plotë)

Në të gjithë vendin ka përfunduar ditën e sotme numërimi i votave të zgjedhjeve të 14 majit, për kryetarët e bashkive.

Teksa vijon numërimi për vendet që do të plotësojnë këshillat bashkiakë, Shqipëria ka tashmë emrat e 61 kryetarëve të rinj, që do të drejtojë bashkitë e vendit, për 4 vitet e ardhshme.

Në listë ka rizgjedhje, e po ashtu emra të rinj, të cilëve qytetarët u kanë besuar qeverisjen lokale, duke hedhur votën.

Lista e 61 kryetarëve të rinj të bashkive:

Tiranë, Erion Veliaj;

Durrës, Emirjana Sako;

Elbasan, Gledian Llatja;

Shkodër, Benet Beci;

Fier, Armando Subashi;

Vlorë, Ermal Dredha;

Korçë, Sotiraq Filo;

Lezhë, Pjerin Ndreu;

Berat, Ervin Demo;

Dibër, Rahim Spahiu;

Kukës, Safet Gjici;

Gjirokastër, Flamur Golemi;

Kamëz, Rakip Suli;

Lushnje, Eriselda Sefa;

Pogradec, Ilir Xhakolli;

Kavajë, Fisnik Qosja

Krujë, Artur bushi;

Kurbin, Majlinda Cara;

Maliq, Gëzim Topçiu;

Sarandë, Oltion Çaçi;

Malësi e Madhe, Tonin Marinaj;

Kuçovë, Kreshnik Hajdari;

Divjakë, Josif Gorrea;

Vau-Dejës, Kristian Shkreli;

Cërrik, Andis Salla;

Shijak, Elton Arbana;

Patos, Fation Duro;

Devoll, Eduard Duro;

Librazhd, Mariglen Disha;

Rrogozhinë, Edison Memolla;

Dimal, Juliana Memaj;

Mallakastër, Qerim Ismailaj

Finiq, Rome Çakuli;

Vorë, Blerim Sherra;

Peqin, Bukurosh Maçi;

Bulqizë, Festime Mjeshtri;

Mat, Agron Malaj;

Mirditë, Albert Mëlyshi;

Selenicë, Nertil Bellaj;

Gramsh, Besion Ajazi;

Belsh, Arif Tafani;

Roskovec, Majlinda Bufi;

Prrenjas, Nuri Belba;

Himarë, Fredi Beleri;

Tropojë, Rexhe Byberi;

Dropull, Dhimitraq Toli;

Has, Miftar Dauti;

Përmet, Alma hoxha;

Memaliaj, Albert Malaj;

Klos, Valbona kola;

Kolonjë, Erion Isai;

Delvinë, Besmir Veli;

Skrapar, Adriatik Mema;

Poliçan, Adriatik Zotkaj;

Tepelenë, Tërmet Peçi;

Pukë, Rrok Dodaj;

Konispol, Ergest Dule;

Këlcyrë, Klement Ndoni;

Fushë-Arrëz, Hil Curri;

Libohovë, Leonard Hide;

Pustec, Pali Kolefski.

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

Te tjera
LAJME

ZJARR NE SHKODER, TYMI PUSHTON QYTETIN..

Tymi ka pushtuar gati gjithe qytetin e Shkodres. Flaket...

RAME LAHEJ DHE ALESSANDRO SAFINA KONCERT NË SHIROKË

Në pikën turistike të Shirokës, zëri brilant i tenorit...

Ata që po rithurin indet e një vendi të vuajtur

Herë pas herë duhet të kthejmë kokën dhe të...