Kryeministri Rama “braktis” Shqipërinë pas fitores, ja me kë kapet “mat” (Foto)

Kreu i qeverisë Edi Rama ndodhet në Islandë, ku pritet të marrë pjesë në Samitin e Liderëve të Këshillit të Europës.

Gjatë vizitës në Rejkiavik, Rama është takuar edhe me kryeministrin malazez Dritan Abazoviç.

 

Lajmi është bërë me dije nga vetë ai, teksa përmes një mesazhi në rrjetet sociale ka publikuar një foto krahas së cilës shkruan: “Me ma t’mirin e të tanve”, të shoqëruar nga një emoy me zemër.

Vizita zyrtare e Ramës në Rejkiavik vjen pas fitores së thellë të PS-së në zgjedhjet vendore 2023. Sipas rezultateve të publikuara nga Komisioni Qendror i Zgjedhjeve, Partia Socialiste ka siguruar 52 mandate, 7 koalicioni “Bashkë Fitojmë” i dyshes Meta-Berisha dhe 1 minoritarët e MEGA-s, në Himarë.

 

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

Te tjera
LAJME

Nuk do besoni me kë e krahason Olti Curri, Kiarën dhe Luizin (Foto)

Kiara dhe Luiz padyshim janë nga ermat që keni...

Diola Dosti dhe Xhonatani kapen mat, Ronaldo i nxjerr zbuluar: Del fotoja…

Diola dhe Xhonatani gjatë qëndrimit të tyre në shtëpinë...

‘Me apo pa…’, Luana provokon me duar afër zo…

Prezantuesja dhe këngëtarja shqiptare, Luana Vjollca po punon pa...

“Si ta nxorri goja mor Ermal…”, deklarata e turpshme për Luizin po çmend rrjetin

Ermal Mamaqi, i ftuar në TopAlbania Radio, ka bërë...