Simptoma ‘e heshtur’ e kancerit që shfaqet në dhimbjen e shpatullës

Të gjithë mendojnë se tashmë i dinë të gjitha simptomat e kancerit.

Shfaqja e një gungë të pashpjegueshme, humbje e vazhdueshme e peshës dhe lodhja janë të gjitha shenja të zakonshme.

Një lloj shumë i rrallë i kancerit të mushkërive mund të shkaktojë dhimbje të forta në shpatull.

Sipas Cancer Research UK , një lloj shumë i rrallë i kancerit të mushkërive – i njohur si një tumor Pancoast – shkakton dhimbje të forta të shpatullave, që mund të kalojë poshtë krahut ose lart kokës apo edhe qafës.

Simptoma të tjera përfshijnë:

-rënia ose dobësia e njërës qepallë
-një bebëzë e vogël në të njëjtin sy
-humbje e djersitjes në njërën anë të fytyrës

Ndaj sa me shpejt te shkoni tek doktori aq me shume shtohen shanset per jeten.

Pas dy shtatëzanive me binjake doja një bebe tjetër, u habita kur pash cfare me doli ne eko

Një nënë e cila tashmë kishte dy cifte binjakësh mbeti e habitur kur iu tha se do të lindte një tjetër. Ashton tregoi historinë e...

“Coca-Cola” serbe pushton marketet shqiptare

Në javët e fundit nëpër markete kemi parë një shtim të produkteve serbe në tregun shqiptar, i cili duket se ndryshe nga më parë,...

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

Te tjera
LAJME

Prinderit që i bërtasin cdo ditë fëmijëve. Ja pasojat negative që do kenë kur të rriten

Psikologet tregojne se nje nga gabimet qe bejn prinderit...

Pas dy shtatëzanive me binjake doja një bebe tjetër, u habita kur pash cfare me doli ne eko

Një nënë e cila tashmë kishte dy cifte binjakësh...

Autobuzi me 20 femije del nga rruga bie ne humnerë

Një autobus me nëntëmbëdhjetë gjimnazistë është ka dalë nga...

34 vjecarja kujdesej për të moshuarit i vjedh 75 mijë paund nga karta e bankës

Një femer e varur nga bixhozi dhe droga vodhi...