Simptoma ‘e heshtur’ e kancerit që shfaqet në dhimbjen e shpatullës

Të gjithë mendojnë se tashmë i dinë të gjitha simptomat e kancerit.

Shfaqja e një gungë të pashpjegueshme, humbje e vazhdueshme e peshës dhe lodhja janë të gjitha shenja të zakonshme.

Një lloj shumë i rrallë i kancerit të mushkërive mund të shkaktojë dhimbje të forta në shpatull.

Sipas Cancer Research UK , një lloj shumë i rrallë i kancerit të mushkërive – i njohur si një tumor Pancoast – shkakton dhimbje të forta të shpatullave, që mund të kalojë poshtë krahut ose lart kokës apo edhe qafës.

Simptoma të tjera përfshijnë:

-rënia ose dobësia e njërës qepallë
-një bebëzë e vogël në të njëjtin sy
-humbje e djersitjes në njërën anë të fytyrës

Ndaj sa me shpejt te shkoni tek doktori aq me shume shtohen shanset per jeten.

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

Te tjera
LAJME

NJË TJETËR ATRAKSION, SË SHPEJTI ZIP LINE NË THETH

Një risi që i shtohet Alpeve të Shqipërisë është...

Kalaja e Shkodrës, më shumë vizitorë se Butrinti

Viti i fundit rezultoi të jetë një periudhë shumë...

Dy shenjat e horoskopit që do t’i kthejnë gjërat ashtu siç duan ata

Me Hënën te Peshqit dita fillon e qetë dhe...