Luizi bëhet këngëtari më i paguar në Shqipëri, çmimi “i frikshëm” që merr në një koncert

Menjëherë pas daljes nga BBV, Luizi ka nisur punë. Tani që muzika e tij po pëlqehet në masë nga publiku, vetë këngëtari ka treguar se fokusi i tij do të jetë te kënga dhe do të hyjë shumë shpejt në treg.

Ndërkohë që koncertet kanë nisur, mësohet se një performancë e Luizit blihet me 10 mijë euro.

Pra, me 10 koncerte Luizi arrin të dyfishojë çmimin e madh që fitoi në BBV, pas 4 muajsh “luftë”.

Kujtojmë se kënga “Me ty”, që Luiz Ejlli i dedikoi Kiara Titos në BBV arriti menjëherë shifra rekord klikimesh, duke e kthyer në një ndër këngëtarët më të dëgjuar në Shqipëri, rjedhimisht edhe më të paguarin.

Por jo vetëm publikimet e reja, edhe këngët e vjetra të Luizit, si “Zjarr e Ftohtë” e vitit 2006 pësoi një rritje të mejëhershme në klikime dhe gjithashtu është rikthyer si një hit i momentit.

Mrekulli! Ky është liqeni në Shqipëri që ju rinon për 3 ditë dhe ju shëron nga sëmundjet

Bëhet nami në liqenin e “çudirave” në Lenie të Gramshit. Pasi janë njohur me lajmin, qindra njerëz, nga Shqipëria dhe jashtë saj, janë dyndur...

SKANDAL/ Komandanti i policisë vjedh dhe RREH te rinjte per qefin e tij! Kjo eshte policia qe duam?

Fiks Fare denoncoi veprimet arbitrare të një inspektori policie në Shkodër, i cili i kontrollon portofolin një qytetari dhe një tjetër e rreh! Në redaksinë...

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

Te tjera
LAJME

“Ma hoqën fëmijën nga gjiri”, e reja tregon torturat në shtëpinë e burrit

Marigona Buja 32 vjeçarja do të tregojë historinë e...

Meterologia Lajda Porja zbulon surprizat e motit, ja çfarë pritet të ndodhë me temperaturat

Fundjava pritet që të sjellë kushte të qëndrueshme atmosferike...

Mrekulli! Ky është liqeni në Shqipëri që ju rinon për 3 ditë dhe ju shëron nga sëmundjet

Bëhet nami në liqenin e “çudirave” në Lenie të...