“Nëna ishte 20 vjeçe, babai 65 kur u martuan”, Meri: Vëllai erdhi në jetë kur ai ishte 80 vjeç

Lajmi se Robert De Niro është bërë baba për herë të 7 në moshën 79-vjeçare është tema e ditës në “Aldo Morning Show” në Tv Klan. Telefonuesit nisën të jepnin mendimin nëse do ta paragjykonin një ngjarje të tillë nëse do të ndodhte në rrethin e tyre.

Meri, një telefonuese nga Vlora ndau historinë e familjes së saj. Nëna e Merit ishte 20 vjeçe kur u martua me babain e saj, i cili ishte 65 vjeç. Ky i fundit u nda nga jeta në moshën 85-vjeçare, kur vëllai i Merit ishte vetëm 5 vjeç.

Meri: Babai im 80 vjeç ka bërë djalin dhe e ka lënë 5 vjeç. Nuk ka të bëjë mosha.

Aldo: E di që s’ka të bëjë mosha se atë e ka thënë shkenca. Ti vetë çfarë moshe ke?

Meri: Unë jam 50.

Aldo: Po vëllai?

Meri: Për këtë po që e lë fëmijën, nuk e rrit dot, jam dakord. Vëllai është më i vogël se unë.

Aldo: Sa më i vogël?

Meri: Është 46.

Aldo: Po ty sa vjeç ishte kur të bëri?

Meri: Mua më ka lënë 8 vjeçe.

Aldo: Një minutë, babai ty të ka bërë kur ishte 77 dhe atë 80?

Meri: Po kështu i bie.

Albana Çaushaj: Po nëna juaj sa vjeç ishte?

Meri: Lëre mos pyet për nënën.

Aldo: E marr vesh.

Meri: Mamaja ka qenë 20 vjeçe, babai ka qenë 65 kur e ka marrë.

Aldo: Qyqa! Janë martuar me dashuri apo me mblesëri?

Meri: Jo, ku kishte dashuri atëherë o Aldo.

Aldo: Po edhe kishte dashuri.

Meri: Kishte, por ishin të rralla dashuritë, me lajmësi.

Aldo: Me lajmësi. Babai besoj që nuk ka qenë i martuar apo ka qenë?

Meri: Ishte i martuar. Me fëmijë madje, mamaja 20 vjeç i ka mbushur te babai.

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

Te tjera
LAJME

Nuk do besoni me kë e krahason Olti Curri, Kiarën dhe Luizin (Foto)

Kiara dhe Luiz padyshim janë nga ermat që keni...

Diola Dosti dhe Xhonatani kapen mat, Ronaldo i nxjerr zbuluar: Del fotoja…

Diola dhe Xhonatani gjatë qëndrimit të tyre në shtëpinë...

‘Me apo pa…’, Luana provokon me duar afër zo…

Prezantuesja dhe këngëtarja shqiptare, Luana Vjollca po punon pa...

“Si ta nxorri goja mor Ermal…”, deklarata e turpshme për Luizin po çmend rrjetin

Ermal Mamaqi, i ftuar në TopAlbania Radio, ka bërë...