“Nëna ishte 20 vjeçe, babai 65 kur u martuan”, Meri: Vëllai erdhi në jetë kur ai ishte 80 vjeç

Lajmi se Robert De Niro është bërë baba për herë të 7 në moshën 79-vjeçare është tema e ditës në “Aldo Morning Show” në Tv Klan. Telefonuesit nisën të jepnin mendimin nëse do ta paragjykonin një ngjarje të tillë nëse do të ndodhte në rrethin e tyre.

Meri, një telefonuese nga Vlora ndau historinë e familjes së saj. Nëna e Merit ishte 20 vjeçe kur u martua me babain e saj, i cili ishte 65 vjeç. Ky i fundit u nda nga jeta në moshën 85-vjeçare, kur vëllai i Merit ishte vetëm 5 vjeç.

Meri: Babai im 80 vjeç ka bërë djalin dhe e ka lënë 5 vjeç. Nuk ka të bëjë mosha.

Aldo: E di që s’ka të bëjë mosha se atë e ka thënë shkenca. Ti vetë çfarë moshe ke?

Meri: Unë jam 50.

Aldo: Po vëllai?

Meri: Për këtë po që e lë fëmijën, nuk e rrit dot, jam dakord. Vëllai është më i vogël se unë.

Aldo: Sa më i vogël?

Meri: Është 46.

Aldo: Po ty sa vjeç ishte kur të bëri?

Meri: Mua më ka lënë 8 vjeçe.

Aldo: Një minutë, babai ty të ka bërë kur ishte 77 dhe atë 80?

Meri: Po kështu i bie.

Albana Çaushaj: Po nëna juaj sa vjeç ishte?

Meri: Lëre mos pyet për nënën.

Aldo: E marr vesh.

Meri: Mamaja ka qenë 20 vjeçe, babai ka qenë 65 kur e ka marrë.

Aldo: Qyqa! Janë martuar me dashuri apo me mblesëri?

Meri: Jo, ku kishte dashuri atëherë o Aldo.

Aldo: Po edhe kishte dashuri.

Meri: Kishte, por ishin të rralla dashuritë, me lajmësi.

Aldo: Me lajmësi. Babai besoj që nuk ka qenë i martuar apo ka qenë?

Meri: Ishte i martuar. Me fëmijë madje, mamaja 20 vjeç i ka mbushur te babai.

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

Te tjera
LAJME

Kalaja e Shkodrës, më shumë vizitorë se Butrinti

Viti i fundit rezultoi të jetë një periudhë shumë...

Dy shenjat e horoskopit që do t’i kthejnë gjërat ashtu siç duan ata

Me Hënën te Peshqit dita fillon e qetë dhe...