Të jetosh me 50 mijë lekë, Familja Sallahi apelon për ndihmë: Nuk mjaftojnë as për fasule

Familja e Riza Sallahit në zonën e Laprakës apelojnë për ndihmë pasi jetesa është bërë tejet e vështirë për to. Kryefamiljarja e shtëpisë tregon se 6 anëtarët e familjes marrin nga shteti 50 mijë lekë ndihmë ku me to nuk sigurojnë as bukën thatë.

Rritja e çmimeve e ka bërë akoma më të pamundur jetesën e familjes Sallahi.

6 anëtarët shpesh flenë pa bukë pasi të ardhurat që marrin nuk ju mjaftojnë për asgjë.

Në shtëpinë e tyre pothuajse gjithçka bazike mungon.

Këto shenja në tavan, tregojnë lagështirën e lartë që tashmë ka gërryer suvanë e cila duket se do të bjerë.

Telat e korrentit po ashtu qëndrojnë varur si një lajmërim rreziku jo vetëm prej varfërisë.

Fitimja zonja e shtëpisë prej 10 vitesh është e sëmurë dhe tregon që pas përkeqësimit të shëndetit gjendja ekonomike u rëndua.

Me 50mijë lekë të vjetra që i merr si ndihmë sociale shërbejnë për të siguruar sado pak ushqim.

Sytë i ka tek ndihma nga të tjerët.

Familja jeton në rrugën pavarësia në Laprakë.

E pamundur për t’i bërë ballë situatës kërkojnë ndihmë për t’iu gjendur pranë sado pak kushdo ka mundësi.

 

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

Te tjera
LAJME

Stilisti shkodran që vesh Hamilton, Jozef Martini punon për firma të njohura

Në Shkodër ka hapur një show-room me punimet e...

Rudina Dembacaj na rrënqethi me dedikimin për të atin e ndjerë

Me datë 8 Korrik të vitit 2020, Rudina Dembacaj...

“Puna e palodhur jep rezultate!”/ DITA me fat për secilën shenjë të horoskopit gjatë muajit qershor

Pavarësisht nga parashikimet mujore, ka të paktën një ditë...

“Ka paguar për 1 foto me Nusretin sa 5 banesa”, Ardit Gjebrea i kthehet ‘keq’ ndjekësit

Moderatori i të dielës shqiptare, Ardit Gjebrea ka nisur...