Ekzekutoi vajzën dhe shtetasin italian, zbardhet dëshmia tronditëse e shqiptarit: Teftën nuk e vrara se dua ta shoh të …

45-vjeçari shqiptar Taulant Malaj, i cili ka vrarë vajzën e tij 16-vjeçare dhe një shtetas italian që dyshohet se kishte lidhje intime me gruan e tij, ka rrëfyer se Teftës nuk i ka marrë jetën në mënyrë që ajo të vuante.

“Nuk po të vras ??se duhet të mbijetosh dhe të përjetosh gjithë dhimbjen që më ke shkaktuar”, mësohet të ketë deklaruar shqiptari, i cili kishte si synim që të vriste dhe djalin 5-vjeçar. Fillimisht u mendua se 16-vjeçarja kishte mbrojtur nënën me trupin e saj.

 

Nëna është e palëvizshme

Gjendja shëndetësore e Teftës, 39-vjeçares shqiptare, e cila në natën mes të shtunës dhe të dielës së kaluar u qëllua me thikë nga Taulant Malaj është e qëndrueshme. Gruaja është në një prognozë të rezervuar por jeta e saj nuk është në rrezik: ajo është plagosur me gjashtë plagë me thikë në bark.

Deklaratat e saj do të jenë themelore

 

Kur mbërriti në spital mësohet se Tefta ishte në shok, kështu që mjekët iu desh ta qetësonin, para se të merret në pyetje nga karabinierët. Deklaratat e saj do të jenë thelbësore si për të rindërtuar dinamikën e saktë dhe motivin e vrasjes së dyfishtë. Gruaja është shtëpiake, por herë pas here punon si kujdestare për disa të moshuar në fshat. Të dy janë të martuar prej 17 vitesh.

Hetime mbi përhapjen e videos

Ndërkohë, po vijojnë hetimet për të identifikuar se kush e ka publikuar videon e vrasjes së dyfishtë në internet dhe në rrjetet sociale. “I bëjmë thirrje qytetarëve për ndjenjën e përgjegjësisë, duke i ftuar ata që për shkak të tragjedisë familjare të mos publikojnë më tej video dhe/ose imazhe makabre dhe të papërshtatshme, veçanërisht me respekt për familjarët”, thonë karabinierët të cilët po punojnë për të identifikuar se kush, deri më tani, e ka shpërndarë atë video.

Rriten duke i bërtitur prindërit, ja pasojat negative që mbeten te këta fëmijë

Shumë prindër përdorin të bërtiturat si një metodë disiplinore kur janë të zemëruar me fëmijën e tyre ose të frustruar me sjelljen e fëmijës...

Del video që po bën namin në rrjet, Luizi takohet me …

Banorët e BBV janë nga personat më të përfolur kohëve të fundit, e sidomos fituesi i programit. Një video e Luizit që ka takuar gjyshin...

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

Te tjera
LAJME

Ndryshime të bujshme në televizion, ‘Klanifornia’ largohet nga Tv Klan, Julian Deda njofton se…

Nga sezoni i ardhshëm televiziv spektaklin e humorit “Klanifornia”...

Rriten duke i bërtitur prindërit, ja pasojat negative që mbeten te këta fëmijë

Shumë prindër përdorin të bërtiturat si një metodë disiplinore...

Po afrohet dita! Zbulohet data e dasmës së Arbanës dhe Eduartit

Arbana Osmani dhe Eduart Grishaj do të martohen në...