Benet Beci: Së bashku mund ta ndriçojmë Shkodrën

Në 2021, kur isha administrator i KESH, ndërmorëm këtë investim mbi digën e hidrocentralit në Vaun e Dejës. Ishte hera e parë që Korporata Elektroenergjitike Shqiptare shtoi një impiant të ri prodhimi, që nga koha e hidrocentraleve. Ky projekt është I veçantë, sepse fotovotaikët në digat hidroelektrike janë ende projekte të rralla kudo në botë dhe nga ana tjetër është hapi i parë drejt një bërthame të re të energjisë së rinovueshme. Vetëm me punë mund të arrijmë çfarë duam, vetëm nëse Shkodra, për ne, është e para!

https://fb.watch/ko_IpaxaQa/?mibextid=cr9u03

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

Te tjera
LAJME

NJË TJETËR ATRAKSION, SË SHPEJTI ZIP LINE NË THETH

Një risi që i shtohet Alpeve të Shqipërisë është...

Kalaja e Shkodrës, më shumë vizitorë se Butrinti

Viti i fundit rezultoi të jetë një periudhë shumë...

Dy shenjat e horoskopit që do t’i kthejnë gjërat ashtu siç duan ata

Me Hënën te Peshqit dita fillon e qetë dhe...