“Dua burrë si Luizi”, spikerja shkarkohet nga puna pas deklaratës

Gazetarja, Emirjada Muço për mes një postimi në ka njoftuar se është shkarkuar nga puna si spikere në RTSH pas deklaratës që ka bërë në hyrje të një edicioni lajmesh.

Në deklaratën e saj u shpreh se dëshironte një bashkëshort si banori i Big Brother VIP Albania, Luiz Ejlli.

Largimin nga puna e ka bërë me dije vetë gazetarja përmes një postimi në profilin e saj në Facebook.

Në letrën bashkangjitur postimit, shkruhet se gazetarja ka shkelur etikën dhe ka përdorur simbolet e RTSH në postimet e saj në rrjetet sociale.Gazetarja, Emirjada Muço për mes një postimi në ka njoftuar se është shkarkuar nga puna si spikere në RTSH pas deklaratës që ka bërë në hyrje të një edicioni lajmesh.

Në deklaratën e saj u shpreh se dëshironte një bashkëshort si banori i Big Brother VIP Albania, Luiz Ejlli.

Largimin nga puna e ka bërë me dije vetë gazetarja përmes një postimi në profilin e saj në Facebook.

Në letrën bashkangjitur postimit, shkruhet se gazetarja ka shkelur etikën dhe ka përdorur simbolet e RTSH në postimet e saj në rrjetet sociale.

 

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

Te tjera
LAJME

Stilisti shkodran që vesh Hamilton, Jozef Martini punon për firma të njohura

Në Shkodër ka hapur një show-room me punimet e...

Rudina Dembacaj na rrënqethi me dedikimin për të atin e ndjerë

Me datë 8 Korrik të vitit 2020, Rudina Dembacaj...

“Puna e palodhur jep rezultate!”/ DITA me fat për secilën shenjë të horoskopit gjatë muajit qershor

Pavarësisht nga parashikimet mujore, ka të paktën një ditë...

“Ka paguar për 1 foto me Nusretin sa 5 banesa”, Ardit Gjebrea i kthehet ‘keq’ ndjekësit

Moderatori i të dielës shqiptare, Ardit Gjebrea ka nisur...