Benet Beci në Zdrale: Kjo zonë tradicionale e tregtisë ka nevojë të trajtohet në respekt të plotë

Në Zdrale. Kjo zonë tradicionale e tregëtisë ka nevojë të trajtohet në respekt të plotë të gati 300 familjevë që mbahen me punën që kryejnë këtu e shumë banorëve të Shkodrës, që bëjnë këtu blerjet e tyre. Detyrimi i Bashkisë është që jo vetëm t’iu krijojë kushte dinjitoze pune e blerjeje, por edhe edhe t’i përgjigjet me seriozitet kërkesave që ata kanë. Zona të tilla, duke u trajtuar me kujdes, mund të kthehen në hapësira tërheqëse edhe për vizitorët në qytet, duke ndikuar drejtpërdrejt në xhiron dhe fitimin e tregtarëve, pore dhe në cilësinë e jetesës dhe vlerën e pronës së banorëve të saj. #shkodraepara #shkodrapozitive

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

Te tjera
LAJME

Stilisti shkodran që vesh Hamilton, Jozef Martini punon për firma të njohura

Në Shkodër ka hapur një show-room me punimet e...

Rudina Dembacaj na rrënqethi me dedikimin për të atin e ndjerë

Me datë 8 Korrik të vitit 2020, Rudina Dembacaj...

“Puna e palodhur jep rezultate!”/ DITA me fat për secilën shenjë të horoskopit gjatë muajit qershor

Pavarësisht nga parashikimet mujore, ka të paktën një ditë...

“Ka paguar për 1 foto me Nusretin sa 5 banesa”, Ardit Gjebrea i kthehet ‘keq’ ndjekësit

Moderatori i të dielës shqiptare, Ardit Gjebrea ka nisur...