Zbulohet lista me emra ilirë që nuk i keni dëgjuar më parë

Jeni në një pritje të ëmbël dhe po mendoni për emrin që do i vini fëmijës që po vjen në jetë?

Mos u modoni shumë të gjeni emra të huaj për fëmijën tuaj.

Revista Class sjellë një listë me emra të vjetër ilirë të cilët janë fantastikë.

Po po, janë emra fantastikë, shumicën e të cilëve nuk i keni dëgjuar ndonjë herë.
Si ju duken emrat Siloria, Jolka, Andata, Daorsa për vajza?

Po emrat Etrit, Jorik, Kail, Tedian për djem?

Shikoni më poshtë një listë me plot 157 emra ilirë për vajza e djem.

 

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

Te tjera
LAJME

Kalaja e Shkodrës, më shumë vizitorë se Butrinti

Viti i fundit rezultoi të jetë një periudhë shumë...

Dy shenjat e horoskopit që do t’i kthejnë gjërat ashtu siç duan ata

Me Hënën te Peshqit dita fillon e qetë dhe...