Nuk do ta besoni, por e vërtetë! Mësoni se çfarë i ndodh trupit tuaj nëse konsumoni 2 vezë në ditë

Vezët janë të pasura me vitaminë B, proteina, lecitinë dhe squfur, të cilat janë të rëndësishme për lëkurë të bukur dhe me shkëlqim.

Fuqia e trurit tuaj përmirësohet

Lecitina dhe kolina që përmban veza e lejojnë trurin tuaj të punojë në mënyrë më efektive dhe të kenë kujtesë më të mirë.

Humbni peshë më lehtë

Hormoni i lëshuar Adinopectin forcon efektin e insulinës në indin dhjamor – në mënyrë që metabolizmi te aktivizohet më shumë dhe yndyra të shpërbëhet më lehtë.

Ju mund të ndërtoni muskuj më lehtë

Asnjë ushqim tjetër nuk përmban proteina kaq cilësore si vezët. Trupi juaj mund të përdorë 98% të proteinave që përmban veza.

Sistemi juaj hormonal është në ekuilibër

Vezët përmbajnë kolesterol të vlefshëm, i cili është pararendës i hormoneve të ndryshme si estrogjeni dhe testosteroni.

Meterologia Lajda Porja zbulon surprizat e motit, ja çfarë pritet të ndodhë me temperaturat

Fundjava pritet që të sjellë kushte të qëndrueshme atmosferike duke bërë që vija bregdetare të jetë në mbizotërimin e kthjellimeve dhe vranësirave por pa...

Arbana Osmani nis pushimet ne nje nga ishujt me te frekuentuar nga Vipat

Pas nje Big Brother te sukseshem Arbana ka filluar pushime me Eduart Grishaj. Moderatorja shume e dashur per publikun eshte duke kaluar pushimet në Mykonos...

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

Te tjera
LAJME

“Ma hoqën fëmijën nga gjiri”, e reja tregon torturat në shtëpinë e burrit

Marigona Buja 32 vjeçarja do të tregojë historinë e...

Meterologia Lajda Porja zbulon surprizat e motit, ja çfarë pritet të ndodhë me temperaturat

Fundjava pritet që të sjellë kushte të qëndrueshme atmosferike...

Mrekulli! Ky është liqeni në Shqipëri që ju rinon për 3 ditë dhe ju shëron nga sëmundjet

Bëhet nami në liqenin e “çudirave” në Lenie të...