“Shkollimin e kam vetëm falë Dedës”, Marjeta falenderon shokun e saj të jetës

Në rubrikën “Ka Një Mesazh Për Ty” nuk janë vetëm të ftuarit ata që marrin një ndjesë apo falenderim. Shpeshherë këta të fundit dhurojnë po aq emocione sa personi që i ka ftuar siç vepron Marjeta me bashkëshortin e saj.

Pasi mori mesazhin e tij në rubrikën nga “E Diela Shqiptare” në Tv Klan, ajo e falenderon për mbështetjen e pakushtëzuar përgjatë 32 viteve së bashku.

Marjeta: Edhe unë kam një mesazh për Dedën. Dua t’i them që të gjitha këto ditë kanë qenë shumë të mira pavarësisht se ulje-ngritjet kanë qenë si në çdo familje tjetër dhe kanë qenë të kuptueshme dhe të mirëkuptueshme. Dua ta falenderoj për gjithë mbështetjen që më ka dhënë që të gjithë arsimimin e kam vetëm falë Dedës.

Sinqerisht, më regjistronte në shkollë dhe vetëm kur më thoshte që “vetëm merr çantën e librave dhe nisu” dhe unë shkollë pas shkolle i kam bërë vetëm falë Dedës. Po mos të kisha patur mbështetjen e tij, as në shkollë s’kisha shkuar, askund. Gjithashtu edhe profesionin e kam falë Dedës, apo jo se të gjitha kanë qenë si pasojë e arsimeve që kam kryer. Mbështetjen e Dedës e kam pasur, nuk është se më ka munguar, e kam ndjerë. E falenderoj edhe për respektin./tvklan.al

“Ma hoqën fëmijën nga gjiri”, e reja tregon torturat në shtëpinë e burrit

Marigona Buja 32 vjeçarja do të tregojë historinë e trishtë të jetës së saj.   Ajo u martua me ndërmjetësim kur ishte vetëm 23 vjeç dhe...

Administratës i rritet paga, por çfarë do të ndodhë me pensionistët

Pensionistët duhet të presin deri në Tetor për “rritje” pensioni. Ndryshe nga rrogat, për pensionet nuk do të ketë rritje reale, por vetëm indeksim...

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

Te tjera
LAJME

“Ma hoqën fëmijën nga gjiri”, e reja tregon torturat në shtëpinë e burrit

Marigona Buja 32 vjeçarja do të tregojë historinë e...

Meterologia Lajda Porja zbulon surprizat e motit, ja çfarë pritet të ndodhë me temperaturat

Fundjava pritet që të sjellë kushte të qëndrueshme atmosferike...

Mrekulli! Ky është liqeni në Shqipëri që ju rinon për 3 ditë dhe ju shëron nga sëmundjet

Bëhet nami në liqenin e “çudirave” në Lenie të...