“Goni u mek, u mek dhe publiku”, Florjan Bino tregon momentin e sikletshëm në skenë

18 vite aktor humori në Portokalli. Aktori shumë i dashur për publikun Florjan Binaj i ftuar në “Why Not” ndau një prej momenteve të sikletshme në skenë, ku siç tha ai ju fshi skenari nga truri.

“Ka qenë një periudhë që kaluam nga një sallë e vogël me 100 veta në një sallë që zinte 400 persona. Ishte goxha shtypëse emocionalisht, kisha frikë të dilja në skenë. Ndodhi një rast që isha bashkë me Agron Llakaj në skenë dhe mu fshi komplet skenari, më iku fare. Kisha vetëm një dhomë boshe aty.

Goni e kapi që më iku teksti, u mek Goni, u mek dhe publiku, u meka dhe unë pastaj. I futi Goni një pyetje kot, i futa dhe unë një përgjigje kot, qeshi publiku. Ja futi ai një pyetje kot dhe unë një përgjigje tjetër kot, qeshi prapë publiku. Ndërtuam një skenar tjetër aty. Të nesërmen thamë se nuk do bëjmë fare atë skenarin që harrova por këtë tjetrin se doli më mirë. Trysnia e madhe e bën gurin diamant.”

 

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

Te tjera
LAJME

Prinderit që i bërtasin cdo ditë fëmijëve. Ja pasojat negative që do kenë kur të rriten

Psikologet tregojne se nje nga gabimet qe bejn prinderit...

Pas dy shtatëzanive me binjake doja një bebe tjetër, u habita kur pash cfare me doli ne eko

Një nënë e cila tashmë kishte dy cifte binjakësh...

Autobuzi me 20 femije del nga rruga bie ne humnerë

Një autobus me nëntëmbëdhjetë gjimnazistë është ka dalë nga...

34 vjecarja kujdesej për të moshuarit i vjedh 75 mijë paund nga karta e bankës

Një femer e varur nga bixhozi dhe droga vodhi...