Denoncon qytetari: Farmacia te pediatria zhvat qytetarët, shet ilaçet më shtrenjtë se çmimi i caktuar

Qytetarët shqiptarë vijojnë të vidhen nga të gjitha anët, nga qeveria e tyre, por edhe nga bizneset, që i shohin si “peshq” për të pasuruar veten e tyre. Një qytetar ka denoncuar një farmaci pranë pediatrisë në spitalin “Nënë Tereza”.

Qytetari që ka bërë denoncimin ka blerë disa ilaçe për fëmijën e tij dhe farmacia ja ka shitur mbi çmimin e caktuar në etiketën e ilaçeve. Ilaçet, siç duken në foto, farmacia i shet me çmim mbi 10 lekë të reja më shumë.

Ky padyshim nuk është një çmim që nuk i rëndon një pjese të madhe prej nesh, por për dikë që bën kilometra rrugë në këmbë për të kursyer edhe paratë e biletës së urbanit, dhemb jo pak. Ky veprim i farmacisë në fjalë është shkelje e pastër e ligjit.

DENONCIMI I QYTETARIT – Përshëndetje “JOQ Albania”! Desha të denoncoja një farmaci te pediatria e fëmijëve, që po i zhvat qytetarët, të cilët shkojnë me urgjencë me fëmijët e tyre.

Njerëzit shkojnë të blejnë ilaçe dhe këta i zhvasin me skema të tilla. Tjetër është çmimi real në vulën e paketimit dhe tjetër çmim presin në faturë. Po sa hallexhinj shkojnë dhe i bëjnë të njëjtën skemë me faturat?

 

“Coca-Cola” serbe pushton marketet shqiptare

Në javët e fundit nëpër markete kemi parë një shtim të produkteve serbe në tregun shqiptar, i cili duket se ndryshe nga më parë,...

Shkrumbohet gjatë natës banesa dy katëshe në Malësinë e Madhe

Një banesë është shkrumbuar nga flakët mbrëmjen e djeshme në fshatin Grabon në Bashkinë e Malësisë së Madhe. Mësohet se shtëpia është në pronësi të...

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

Te tjera
LAJME

Vetmia mbaroi! Këto shenja horoskopi do të gjejnë gjysmën tjetër në qershor

Nëse i përkisni një prej shenjave të përmendura më...

Gati për t’u futur botës së televizionit, ku do ta shohim Efin pas BBV?

Ish-banorja e “Big Brother VIP 2”, Efi Dhedhes është...

Zbulohet mashtrimi? Dalin dokumentat: Luiz Ejlli është beqar, nuk është martuar me Kiarën ligjërisht

Në një ceremoni madhështore në tarracën e Bashkisë së...

Kristi opinionist në Big Brother VIP 3: Do i zë vendin Zhaklinës dhe Arbrit

Kristi është gati t’i zërë vendin Zhaklinës dhe Arbrit....