Roza Lati flet për të atin: Ishte i dhunshëm, fshihesha nën krevat. Rita u detyrua të rrinte me të se nëse ndahej …

Ditën e sotme në Për’puthen ishte e ftuar Roza Lati si opinioniste dhe gjatë emisionit kur një vajzë tregoi mbi paragjykimet që ka hasur, moderatorja tregoi historinë e saj.

Roza ka sjell si asnjëherë më parë historinë e saj me të atin ku shpjegon se ai ishte shumë i dhunshëm dhe nëna e saj artistja e nderuar Rita Lati ishte detyruar të rrinte me të për shkak të mentalitetit të kohës.

“Unë kam pasur një baba të dhunshëm, im atë ka ndërruar jetë nga tumori në kokë, me kalimin e viteve ai u bë agresiv dhe me recetë të doktorit ai kishte shenja skizofrenie. Rita ime u detyrua të rri me të për shkak të kohës të viteve 90’, se kur i thoshte mamasë së vet që nuk mundem më, ajo i thoshte jo si do ta lësh çfarë do të thonë bota ti je artiste ti del k**va këtu. Kështu që u detyrua të qëndrojë për shkak të rrethanave dhe të kohës post-komuniste, por ditën kur pa që unë merrja lodrat dhe fshihesha poshtë krevatit sa i dëgjoja zilen e biçikletës tim ati, ajo la çdo gjë duke mos pyetur për njeri dhe iku me një çantë dore dhe sot ja ku jemi”, tha Roza.

Tmerrohen qytetarët, helikopteri hedh një lëndë të paidentifikuar në vendin tonë (Video)

Një ngjarje aspak e zakontë ka alarmuar pak minuta më parë të gjithë komunitetin e banorëve në zonën e Freskut në Tiranë. Qindra qytetarë kanë...

‘Të vdes unë kush më bën xhiro’! Nëna mburret me djalin e mitur që nget makinën

Drejtimi i automjetit nga të miturit dhe rastet në rritje të fëmijëve qe shkaktojnë aksidente teksa ngasin automjete pa leje drejtimi duhet të hetohen...

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

Te tjera
LAJME

Si t’i keni rrobat e bardha pa pasur nevojë të përdorin zbardhues ose klor

Rrobat e bardha kanë tendencë për t’u njollosur shumë...

Cifti shkoi me pushime ne Mykos por ve duart ne koke kur i vjen fatura

Nje cift shkoi me pushime në Mykonos ne Greqi...

Agron LLakaj jep lajmin e hidhur. Humb njeriun me te shtrenjtë

Aktori i madh i humorit Agron LLakaj ka humbur...