“Mezi po mbaj lekët e mia”/ Arbana Osmani “çmend” rrjetin me deklaratën, sa paguhet moderatorja e “BBVA”?

Teksa çdo ‘Prime’ i afrohen finales, banorët e BBV janë gjithmonë më të interesuar për çmimin e madh, i cili ka rënë nga 100 mijë euorshi, si pasojë e thyerjes së rregullave.

Kjo nuk ka qenë përjashtim edhe për mbrëmjen e djeshme, ku banorët kanë pyetur se sa është monetalisht çmimi i madh ndërkohë që përgjigja e Arbanës ishte për të mos u humbur.

“Mezi po mbaj lekët e mia,”, u shpreh moderatorja duke qeshur. Edhe pse në kontekstin e shakasë, rrjeti nuk e ka shmangur dot pyetjen se sa paguhet në të vërtetë moderatorja.

Osmani, është padyshim një nga më të suksesshmet dhe detyrimisht të paguara në vend. Ajo ka moderuar emisionet nga më të dashurtat dhe të ndjekurat për publikun dhe kjo i është shpërblyer mjaftë mirë në shifra.

Rreth dy vite më parë, në vendin tonë kur ndodhi skandali me publikimin e pagave të shqiptarëve, ku Osmani rezultonte si moderatorja më e paguar me pagën 8 mijë e 100 euro në muaj.

Kjo flitej para se të niste “Big Brother VIP”, i cili rezultoi një sukses i padsikutueshëm dhe rrjedhimisht edhe rroga e moderatores duhet të jetë rritur ndjeshëm fal audiencës së lartë dhe sponsorave që mbështesin formatin.

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

Te tjera
LAJME

Kalaja e Shkodrës, më shumë vizitorë se Butrinti

Viti i fundit rezultoi të jetë një periudhë shumë...

Dy shenjat e horoskopit që do t’i kthejnë gjërat ashtu siç duan ata

Me Hënën te Peshqit dita fillon e qetë dhe...