NXËNËSIT SHKODRANË “PUNOJNË” XHUBLETËN NË BANESËN “ISMET HALILI”

NGA NEREIDA VITOJA

 

Në kuadër të ditës ndërkombëtare të monumenteve kulturore dhe parqeve arkeologjike, në banesën monument culture “Ismet Halili” u zhvillua një aktivitet. Drejtoria Rajonale e Tashëgimisë Kulturore në bashkëpunim me nxënësit e shkollave “Hamdi Bushati” dhe “Prenk Jakova” paraqiten disa punime të bëra me dorë, ku frymëzim për ta ishte xhubleta.

 

Ndërkohë, dy prej nxënësve treguan se si I përgatiten punimet e tyre.

 

Aktivitetet në kuadër të 18 prillit do të vazhdojnë gjatë gjithë javës, ku qëllim është informimi dhe kujdesi që qytetarët duhet të kenë për monumentet, parqet dhe jo vetëm.

 

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

Te tjera
LAJME

Prinderit që i bërtasin cdo ditë fëmijëve. Ja pasojat negative që do kenë kur të rriten

Psikologet tregojne se nje nga gabimet qe bejn prinderit...

Pas dy shtatëzanive me binjake doja një bebe tjetër, u habita kur pash cfare me doli ne eko

Një nënë e cila tashmë kishte dy cifte binjakësh...

Autobuzi me 20 femije del nga rruga bie ne humnerë

Një autobus me nëntëmbëdhjetë gjimnazistë është ka dalë nga...

34 vjecarja kujdesej për të moshuarit i vjedh 75 mijë paund nga karta e bankës

Një femer e varur nga bixhozi dhe droga vodhi...