Trotuari tek “Sheshi Demokracia” ne Shkodër i amortizuar, Mirsad Basha: Bashkisë nuk i bën përshtypje

Trotuari tek “Sheshi Demokracia” perballe Radio Shkodres prej kohesh ndodhet ne gjendje te amortizuar. Ka qene Mirsad Basha, ai qe e ka denoncuar kete problem ne faqen e tij ne Facebook duke shperndare edhe nje foto, dhe duke i bere thirrje qytetareve qe te kene kujdes.Ai thote qe prej vitesh nuk ka nje nderhyrje nga bashkia, te ciles nuk i ben pershtypje kjo situate.

“KUJDES! Trotuari tek “Sheshi Demokracia” perballe Radio Shkodres.

Prej kohesh trotuari perballe radios, nji prej trotuareve ma te popullume (per arsye sepse asht ne qender dhe pike nisjesh tranportesh nderqytetas) asht ne kete gjendje pa pllaka dhe puseta te hapuna qe jane kthy ne kosha mbeturinash dhe ne rrezik per kalimtaret.

Pervec mungeses te sigurise, por as estetikisht nuk na ka hije qe ne qender te qytetit te kena kete neglizhence te bashkise qe prej vitesh e lajne ne kete gjendje dhe nuk asht aspak bukur te prezantohena ndaj turistave me kete katastrofe!”

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

Te tjera
LAJME