BANORËT NË SAMRISH: JETOJMË ME “VDEKJEN MBI KOKË”

Rrjeti I amortizuar në Samrish të njësisë administarive Dajç është një problem shumë I madh për banorët e zonës. Ata shprehen se ndihen te friksuar për jetën e tyre dhe të familjarëve. Në restaurimin e shtyllave të tensionit nuk është vënë dorë prej shumë vitesh dhe kjo bën që edhe mungesa e energjisë elektrike të jetë e vazhdueshme.

 

Kemi vdekjen mbi kokë shprehet një tjetër banor I cili tregon se është një pagues I rregullt I energjisë elektrike.

 

Banorët shprehen se ankesat kundrejtë institucioneve përkatëse janë bërë vazhdimit por asnjë masë nuk është marrë për restaurimin e këtyre shtyllave e telave të energjisë elektrike.

 

Amortizimi I rrjetit elektrik në Samrish sa vjen dhe degradohet ku instalimi I tyre daton që në vitin 1963 që janë vendosur për herë të parë. Në këto shtylla asnjëherë nuk është ndërhyrë siç duhet për të evituar rreziqe të mundshme që u kanosen banorëve.

 

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

Te tjera
LAJME

Si të Humbisni 4 Kilogramë me Supën e Lakrës – Receta me Shije të Lehtë

Në rrjete sociale çdo ditë dalin ide të reja...

Çfarë ndodhi me Kiara Titon? Ish-banorja e BBV ka dy fjalë te rendesishme për ndjekësit e saj

Pas përfundimit të rrugëtimit të saj në “Big Brother...

E mbani mend vajzën e Eli Farës? Nuk do ta besoni sa ka ndryshuar …

Vajza e këngëtares së mirënjohur Eli Farës, Marina është...