COVID-19 / NË SHKODËR QYTETARËVE U KA IKUR FRIKA , RASTE SHUMË TË PAKËTA

Situatën e pandemisë dhe Covid-19 e kemi lënë pas e me të edhe frikën e një rikthimi të mundshëm. Dhurata Hysa si epidemiologe tregon se tashmë janë shumë të pakta.

 

Hysa tregon më tej se interesi i qytetarëve është i ulët sa i përket testimeve pasi tashmë fika u është larguar ndaj një infektimi të mundshëm me covid -19.

 

Në vendin tonë që nga fillimi I pandemisë janë shënuar mbi 334 mije raste si të infektuar me koronavirus, ndërsa janë regjistruar rreth 3,600 vdekje.

 

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

Te tjera
LAJME