LufaPrint, suksesi i një sipërmarrje serioze dhe të guximshme bazuar tek të rinjtë…

LufaPrint është një nga shembujt e suksesit të rritjes graduale të një biznesi, bazuar në talent, profesionalizëm dhe përkushtim. Lulzimi ishte shumë i ri kur, ndër të parët në Shkodër e në Shqipëri, nisi rrugën si graphic designer dhe video editor në një nga mediat e Shkodrës.

Me këmbëngulje, ditë pas dite, edhe duke guxuar, ia arriti të ndërtojë një biznes jo vetëm të qendrueshëm por edhe që rritet duke kërkuar edhe punonjës në profile të ndryshme.

E gjithë kjo, duket se ka tërhequr edhe vëmendjen e deputetit Benet Beci, i cili ka bërë një vizitë në këtë biznes, ku përmes një publikimi me foto në rrjetet sociale, shkruan:

“Me miq e bashkëpunëtorë shkuam të vizitonim mjediset e punës së LufaPrint. Kënaqësi e motivim me u taku me Lulin dhe stafin e tij, të gjithë të rinj e të përkushtuar për të treguar kujdes në detaje e për të nxjerrë në pah më të mirën e kujtdo që ua beson imazhin.”.

LufaPrint tashmë ka kaluar kufijtë e Shkodrës, e në jo pak raste, edhe të Shqipërisë, si një realitet që tregon se në këtë vend ka akoma shpresë, sidomos për të rinjtë që duan të ndërtojnë jetën në vendlindje.

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

Te tjera
LAJME

Nuk do besoni me kë e krahason Olti Curri, Kiarën dhe Luizin (Foto)

Kiara dhe Luiz padyshim janë nga ermat që keni...

Diola Dosti dhe Xhonatani kapen mat, Ronaldo i nxjerr zbuluar: Del fotoja…

Diola dhe Xhonatani gjatë qëndrimit të tyre në shtëpinë...

‘Me apo pa…’, Luana provokon me duar afër zo…

Prezantuesja dhe këngëtarja shqiptare, Luana Vjollca po punon pa...

“Si ta nxorri goja mor Ermal…”, deklarata e turpshme për Luizin po çmend rrjetin

Ermal Mamaqi, i ftuar në TopAlbania Radio, ka bërë...