Beci takim me fermerët në Stom Golem: Meritojnë kushte më të mira pune dhe tregtimi

Ndalesa e radhës në takimet me qytetarët e deputetit të Partisë Socialiste Benet Beci, ka qënë me fermerë e blegtorë në fshatin Stom Golem.Nga takimi me ta, Beci ka mësuar edhe nevojat që ata kanë, ndërhyrjet që duhen bërë si dhe mundësitë për të përmirësuar kushtet e tyre të punës dhe tregtimit.

Albumi i një paraditeje të kaluar në fshat. Në Stom Golem, te tregu i gjësë së gjallë, aty ku dita ka një ritëm krejt tjetër nga qyteti. Takimi me fermerë e blegtorë u fokusua te nevojat që ata kanë, ndërhyrjet që duhen bërë e mundësitë për të përmirësuar kushtet e punës së tyre e të tregtimit.”-shkruan Beci, duke shtuar se biseda me njerëzit e punës në fshat dhe shtrëngimi i duarve me ta është një motivim i veçantë për të.

 

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

Te tjera
LAJME

Prinderit që i bërtasin cdo ditë fëmijëve. Ja pasojat negative që do kenë kur të rriten

Psikologet tregojne se nje nga gabimet qe bejn prinderit...

Pas dy shtatëzanive me binjake doja një bebe tjetër, u habita kur pash cfare me doli ne eko

Një nënë e cila tashmë kishte dy cifte binjakësh...

Autobuzi me 20 femije del nga rruga bie ne humnerë

Një autobus me nëntëmbëdhjetë gjimnazistë është ka dalë nga...

34 vjecarja kujdesej për të moshuarit i vjedh 75 mijë paund nga karta e bankës

Një femer e varur nga bixhozi dhe droga vodhi...