Policia përgënjështron lajmin e vjedhjes në shkollën ‘Ismail Qemali’/ Disa nxënës kanë…

Ne lidhje me nje informacion qe qarkulloj paraditen e sotme ne media dhe portale se Shkolla ‘Ismail Qemali’ ne Shkoder kishte rene pre e nje grabitje gjatë natës se kaluar, policia e Shkodres ka dalur me nje njoftim ku thote se ky lajm eshte I pavertete.

 

Policia bene me dije se nga veprimet e para të kryera nga dhe sipas deklarimeve të drejtoreshës së shkollës, mësuesve dhe disa nxënësve, në praninë e psikologut, ka rezultuar se në ambientet e kësaj shkolle, nuk ka pasur asnjë tentativë për vjedhje, po disa nxënës të kësaj shkolle, duke luajtur, kanë hapur dritaret e kësaj godine dhe kanë hyrë brenda, gjatë kohës që shkolla ka qenë e mbyllur.

 

Ne media u raportua se persona te pa identifikuar kane hyre ne shkolle gjate nates dhe kane arrtiur te marrin nje laptop , nderkohe qe kane tentur te futen nesallen e kodimit, por nuk kane arritur

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

Te tjera
LAJME

Prinderit që i bërtasin cdo ditë fëmijëve. Ja pasojat negative që do kenë kur të rriten

Psikologet tregojne se nje nga gabimet qe bejn prinderit...

Pas dy shtatëzanive me binjake doja një bebe tjetër, u habita kur pash cfare me doli ne eko

Një nënë e cila tashmë kishte dy cifte binjakësh...

Autobuzi me 20 femije del nga rruga bie ne humnerë

Një autobus me nëntëmbëdhjetë gjimnazistë është ka dalë nga...

34 vjecarja kujdesej për të moshuarit i vjedh 75 mijë paund nga karta e bankës

Një femer e varur nga bixhozi dhe droga vodhi...