Vijon restaurimi i fasadave të pallateve në Shkodër, Beci e Kadija inspektojnë ndërtesat që do i nënshtrohen rikonstruksionit

Pas aplikimit per tu perfshire ne projektin e Fondit Shqiptar te Zhvillimit qe synon rehabilitimin e pallateve dhe nderteseva publike te ndertuara vite me pare, jane perzgjedhur per restaurimin e fasadave dy pallate ne lagjen Partizani ne qytetin e Shkodres. Ish kreu i Fondit Shqiptar te Zhvillimit, deputeti Benet Beci, kryetarja e Keshillit Bashkiak Brisela Kadija, kane inspektuar nga afer sot dy ndertesat qe do ti nenshtrohen rikonstruksionit dhe jane takuar me banoret dhe pronar biznesesh.

Perzgjedhja e godinave qe do I nenshtrohen riparimit te fasadave sipas kryetares se keshillit bashkiak Brisela Kadija, eshte bere mbi bazen e amortizimit dhe vendodhjes se tyre, ku me me precedence jane ndertesat ne afersi te qendres dhe rrugeve kryesore.

Puna per restaurimin e fasadave te ketyre pallateve pritet te nise javen e ardhshme. Nderkohe qe sipas deputetit Beci ne te ardhmen pritet qe ne procesin e restaurimit te perfshihen edhe pallate dhe godina te tjera qe e kane te domosdoshme nderhyjen per shkak te amortizimit.

 

VIDEO / Plas sherri mes vajzave në emisionin “rozë”: “Kujdes me mu se t’i thej gishtat!”

Gisela dhe Briki janë dy nga konkurrentet në emisionin “Përputhen”, ku djem dhe vajza mblidhen për të gjetur shpirtin binjak.   Megjithatë, jo gjithmonë dashuria triumfon,...

“Drama” që nuk njeh fund/ Pas ndryshimit të emrit, fshihen të gjitha fotografitë nga Instagrami zyrtar i Luizit

"Drama" rreth llogarisë zyrtare në Instagram e Luiz Ejllit po vazhdon prej ditësh.   Këngëtari nga Shkodra që është bërë pjesë e Big Brother VIP Albania...

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

Te tjera
LAJME