Restaurimi i fasadave të pallateve në Shkodër/ Në projektin e Fondit Shqiptar të Zhvillimit, përfshihen 4 pallate

Pas aplikimit per tu perfshire ne projektien e Fondit Shqiptare te Zhvillimit qe synon rehabilitimin e pallateve dhe nderteseva publike te ndertuara vite me pare,

 

jane perzgjedhur per restaurimin e fasadave dy pallate ne lagjen Parizani ne qytetin e Shkodres. ish kreu Fondit Shqitar te Zhvillimit, deputeti Benet Beci, kryetarja e Keshillit Bashkiak Brisela Kadija, kane inspektuar nga afer sot dy ndertesat qe do ti nenshtrohen rikonstruksionit dhe jane takuar me banoret dhe pronar biznesesh.

 

Perzgjedhja e godinave qe do I nenshtrohen riparimit te fasadave siapas kryetares se keshillit bashkia Brisala Kadija eshte bere mbi bazen e amortizimit dhe vendendodhjes se tyre, ku me me precedence jane ndersat ne afersi te qendres dhe rrugeve kryesore.

 

Puna per restarimin e fasadave te ketyre pallateve pritet te nise javen e ardhshem. Nderkohe qe sipas deputetit beci ne te ardhmen pritet qe ne procesin e restaurimit te perfshihen edhe pallateve dhe godina te tjera qe e kane te domosdoshme nderhyjen per shakk te amoritzimit.

 

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

Te tjera
LAJME

NJË TJETËR ATRAKSION, SË SHPEJTI ZIP LINE NË THETH

Një risi që i shtohet Alpeve të Shqipërisë është...

Kalaja e Shkodrës, më shumë vizitorë se Butrinti

Viti i fundit rezultoi të jetë një periudhë shumë...

Dy shenjat e horoskopit që do t’i kthejnë gjërat ashtu siç duan ata

Me Hënën te Peshqit dita fillon e qetë dhe...