Kush e fiton bashkinë e Shkodrës, sondazhi i parë nxjerr fitues Benet Becin

Pas thuajse 6 ditësh nga data 10 Mars kur u lançua sondazhi i parë, tashmë proçesi i votimit është mbyllur duke shpallur edhe fituesin.

Nga 7046 votues, që kanë marrë pjesë në këtë votim, fitues i sondazhit të parë është Benet Beci me 4015 vota, ndërkohë që Bardh Spahia ka mbledhur 3031 vota.

E ndarë në %, Bardh Spahia ka marrë mbështetjen e 43 % të votuesve ndërkohë që Benet Beci, ka 57 % të mbështetjes së votuesve

Sondazhi u shty edhe për 24 orë të tjera duke i dhënë mundësinë për të votuar dhe për të qënë pjesë e këtij sondazhi për shkak të mesazheve të ndjekësve.

Kujtojmë që ky është sondazhi i parë që eetimes ka vendosur të zhvillojë në kuadër të garës lokale për zgjedhjet e 14 Majit. Sondazhi i dytë do të mbahet me datën 11 Prill, ndërkohë që i fundit do të zhvillohet në datën 11 Maj, vetëm 3 ditë para datës së zgjedhjeve ku shkodranët do të vendosin me votë se kush do të drejtojë Shkodrën për 4 vitet e ardhshme.

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

Te tjera
LAJME

Nuk do besoni me kë e krahason Olti Curri, Kiarën dhe Luizin (Foto)

Kiara dhe Luiz padyshim janë nga ermat që keni...

Diola Dosti dhe Xhonatani kapen mat, Ronaldo i nxjerr zbuluar: Del fotoja…

Diola dhe Xhonatani gjatë qëndrimit të tyre në shtëpinë...

‘Me apo pa…’, Luana provokon me duar afër zo…

Prezantuesja dhe këngëtarja shqiptare, Luana Vjollca po punon pa...

“Si ta nxorri goja mor Ermal…”, deklarata e turpshme për Luizin po çmend rrjetin

Ermal Mamaqi, i ftuar në TopAlbania Radio, ka bërë...