Kush e fiton bashkinë e Shkodrës, sondazhi i parë nxjerr fitues Benet Becin

Pas thuajse 6 ditësh nga data 10 Mars kur u lançua sondazhi i parë, tashmë proçesi i votimit është mbyllur duke shpallur edhe fituesin.

Nga 7046 votues, që kanë marrë pjesë në këtë votim, fitues i sondazhit të parë është Benet Beci me 4015 vota, ndërkohë që Bardh Spahia ka mbledhur 3031 vota.

E ndarë në %, Bardh Spahia ka marrë mbështetjen e 43 % të votuesve ndërkohë që Benet Beci, ka 57 % të mbështetjes së votuesve

Sondazhi u shty edhe për 24 orë të tjera duke i dhënë mundësinë për të votuar dhe për të qënë pjesë e këtij sondazhi për shkak të mesazheve të ndjekësve.

Kujtojmë që ky është sondazhi i parë që eetimes ka vendosur të zhvillojë në kuadër të garës lokale për zgjedhjet e 14 Majit. Sondazhi i dytë do të mbahet me datën 11 Prill, ndërkohë që i fundit do të zhvillohet në datën 11 Maj, vetëm 3 ditë para datës së zgjedhjeve ku shkodranët do të vendosin me votë se kush do të drejtojë Shkodrën për 4 vitet e ardhshme.

Luizi sipër saj me kokën të mbuluar, Kiara: “Se mos kujtojnë që bëmë gjë” #foto

Kiara dhe Luizi kaluan mbrëmë një natë romantike. Kjo mbrëmje ishte falë Kiarës, e cila kishte kërkuar t’i bënte një surprizë Luizit.   Çifti pati mundësinë...

Njihuni me këngëtaren shqiptare që punon si police. Video

Ajo quhet Behije Dida dhe punon si oficere në gjykatën e Sarandës por ajo kendon dhe muzike popullore. Pasi muziken e ka pasion.   Ajo shprehet...

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

Te tjera
LAJME

Luizi sipër saj me kokën të mbuluar, Kiara: “Se mos kujtojnë që bëmë gjë” #foto

Kiara dhe Luizi kaluan mbrëmë një natë romantike. Kjo...

Njihuni me këngëtaren shqiptare që punon si police. Video

Ajo quhet Behije Dida dhe punon si oficere në...