Behu gati për orën verore. Ja dita ku ndërrohen akprepat e orës

Ne muajin mars behet gati dhe nderrimi i ores verore ku akrepat e ores do te zhvendosen 1 ore perpara.

 

Pra nga data 26 mars do te kemi me shume rreze dielli dhe do te flem me pak.

 

Si gjithmon nderrimi i ores behet ne mesnate ku ora 2:00 do te jete 3:00.

 

Ndryshimet bëhen të dielën e fundit të muajit marsit dhe të dielën e fundit të tetor.shijejete.com/

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

Te tjera
LAJME

Kalaja e Shkodrës, më shumë vizitorë se Butrinti

Viti i fundit rezultoi të jetë një periudhë shumë...

Dy shenjat e horoskopit që do t’i kthejnë gjërat ashtu siç duan ata

Me Hënën te Peshqit dita fillon e qetë dhe...