PËRROI I VRAKËS, MBETJET DHE BAGËTI TË NGORDHURA ZAPTOJNË ZONËN

Vija e Vrakës është kthyer prej kohësh në një vend depozitimi për plehrat. Është një përrua që ndan kufirin midis Bashkisë së Shkodrës dhe Malësisë së Madhe. Për këtë arsye situata dhe mos pastrimi I këtyre mbetjeve vijon të jetë e njejtë prej kohësh.

 

Banorët tregojnë se këto mbeturina dhe inerte nuk hidhen vetëm nga banorët e zonës por vijnë edhe nga zona të tjera dhe I depozitojnë aty. Por Shqetësuese mbetet fakti që gjithashtu në afërsinë e urës së këtij përroi hidhen edhe bagëti të ngordhura duke rrezikuar përhapjen e ndonjë epidemie.

 

Për pastrimin e kësaj vije ujore që derdhet në Liqenin e Shkodrës nuk kanë munguar tentativat për ta pastruar por qëllimi nuk është arritur.

 

Xhevdet Amuli: Nuk mbështesim Bardh Spahinë, PL e shkatërron PD

Në zgjedhjet vendore të 14 majit, qarku Shkodër do të përfaqësohet me kandidatin e PD-së së Sali Berishës dhe koalicionit “Bashkë fitojmë”, Bardh Spahinë,...

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

Te tjera
LAJME

Xhevdet Amuli: Nuk mbështesim Bardh Spahinë, PL e shkatërron PD

Në zgjedhjet vendore të 14 majit, qarku Shkodër do...

Horoskopi nga Paolo Fox për muajin Prill 2023 për të 12 shenjat e zodiakut

Dashi, horoskopi mujor nga Paolo Fox   Një energji e re...

Këngëtarja e njohur mbështet publikisht Luizin dhe ka një surprizë për banorin e “BBVA”

Këngëtarja e njohur shqiptare, Xhensila Myrtezaj, ka dhënë së...