PËRROI I VRAKËS, MBETJET DHE BAGËTI TË NGORDHURA ZAPTOJNË ZONËN

Vija e Vrakës është kthyer prej kohësh në një vend depozitimi për plehrat. Është një përrua që ndan kufirin midis Bashkisë së Shkodrës dhe Malësisë së Madhe. Për këtë arsye situata dhe mos pastrimi I këtyre mbetjeve vijon të jetë e njejtë prej kohësh.

 

Banorët tregojnë se këto mbeturina dhe inerte nuk hidhen vetëm nga banorët e zonës por vijnë edhe nga zona të tjera dhe I depozitojnë aty. Por Shqetësuese mbetet fakti që gjithashtu në afërsinë e urës së këtij përroi hidhen edhe bagëti të ngordhura duke rrezikuar përhapjen e ndonjë epidemie.

 

Për pastrimin e kësaj vije ujore që derdhet në Liqenin e Shkodrës nuk kanë munguar tentativat për ta pastruar por qëllimi nuk është arritur.

 

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

Te tjera
LAJME

Atraksionet e reja në Theth: Një verë plot adrenalinë dhe peizazhe magjike

Ky vit sjell një atraksion të ri dhe të...

NJË TJETËR ATRAKSION, SË SHPEJTI ZIP LINE NË THETH

Një risi që i shtohet Alpeve të Shqipërisë është...

Kalaja e Shkodrës, më shumë vizitorë se Butrinti

Viti i fundit rezultoi të jetë një periudhë shumë...