Ish-zona industriale në Shkodër pa sinjalistikë rrugore dhe me mbeturina

Segmenti rrugore prane ish zones industriale po vuan mungesen e vemendjes prej shume kohesh. Problemet me sinjalistiken dhe shpejtesia e automjeteve tej normave te lejeuara shume here eshte bere shkak I aksidenteve ne kete aks rrugore e cila ka nje levizshmeri te larte.

Ndersa prej disa kohësh në kete zonë mbetjet kanë krijuar një gjendje të rënduar

 

Situata paraqitet tepër alarmante ndërsa institucionet përgjegjëse vazhdojnë të heshtin. Qytetaret thone se kjo situate tashme eshte bere normale pasi shpresat tek institucionet per te nderhyre jane te pakta

Mirëmbajtja e këtij aksi rrugor nuk lidhet vetëm me vendosjen e sinjalistikës horizontale por edhe me pastrimin e vazhdueshëm të kontenierëve të mbeturinave të cilat janë kthyer ne nje problem shqetesues ne kete zone

 

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

Te tjera
LAJME

Prinderit që i bërtasin cdo ditë fëmijëve. Ja pasojat negative që do kenë kur të rriten

Psikologet tregojne se nje nga gabimet qe bejn prinderit...

Pas dy shtatëzanive me binjake doja një bebe tjetër, u habita kur pash cfare me doli ne eko

Një nënë e cila tashmë kishte dy cifte binjakësh...

Autobuzi me 20 femije del nga rruga bie ne humnerë

Një autobus me nëntëmbëdhjetë gjimnazistë është ka dalë nga...

34 vjecarja kujdesej për të moshuarit i vjedh 75 mijë paund nga karta e bankës

Një femer e varur nga bixhozi dhe droga vodhi...