Shkodër, trotuaret e zëna me shitës ambulant/ Qytetarët: Kjo situatë nuk është normale, bashkia nuk mbajti premtimin

Disa muaj me pare Bashkia Shkoder ndermori nje aksion per lirimin e hapesirave publike te cilet ishin zene nga tregtaret ambulant . Ne ate kohe u premtua se trotuaret do ti ktheheshin qytetareve ndersa shitesve te fruta perimeve do tju krijohej nje vend per tregtimin e produketve te tyre ne markate

Por pas disa muajsh situate duket e njejte si para aksionit te policise bashkiake, trotuaret vijojne te jene te zena .

Qytetarete thone se kjo situate nuk eshte normale ndaj kerkojne te merren masa nga bashkia. Jashte kamerave tregtarët ambulant shprehen se bashkia nuk e mbajti premtimin për rikonstruksionin e tregut ndaj detyrohen të shesin çdo ditë në rrugë, në kushte tejet të vështira. Ndërkohë që situata vijon të mbetet e njejtë dhe një pjesë e tregtarëve kanë zgjedhur rrugën para kushteve që ofron merkata.

 

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

Te tjera
LAJME

Kalaja e Shkodrës, më shumë vizitorë se Butrinti

Viti i fundit rezultoi të jetë një periudhë shumë...

Dy shenjat e horoskopit që do t’i kthejnë gjërat ashtu siç duan ata

Me Hënën te Peshqit dita fillon e qetë dhe...