Kompania e njohur kërkon të punësojë ekspert kanabisi, rroga është 100 mijë euro…

Një kompani farmaceutike në Këln, Gjermani dëshiron të punësojë një “sommelier kanabisi”. Kompania në fjalë kërkon punonjës që të jenë “duhanpirës profesionistë” pasi ata do të paguhen 100.000 euro në vit dhe kanë 30 ditë pushim në vit.

 

David Henn, drjetuesi i kompanisë, thotë se pas lajmërimit për punë ata kanë patur shumë kërkesa nga aplikantë të ndryshëm, por kompania ka edhe kritere. Cannamedical me bazë në Këln shet kanabis medicinal në farmacitë gjermane dhe dëshiron që punonjësi i ri “të nuhasë, ndjejë dhe tymosë” produktin. Puna me kohë të plotë përfshin gjithashtu vëzhgimin dhe analizën e tregut, botimin e artikujve të specializuar dhe punën edukative. Henn tha;

 

Kriteri i vetëm është që eksperti me fat që do punësohet është që të jetë përdorues i ligjshëm i kanabisit në Gjermani pasi vetëm në këtë mënyrë mund të punojë.

 

Sipas një sondazhi të paraqitur nga zyrtari, rreth 4 milionë të rritur përdorin kanabis në Gjermani. Kanabisi është dekriminalizuar për përdorim personal në një numër vendesh, duke përfshirë Holandën dhe Portugalinë , të cilat dekriminalizuan përdorimin e të gjitha drogave në vitin 2001.

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

Te tjera
LAJME

ZJARR NE SHKODER, TYMI PUSHTON QYTETIN..

Tymi ka pushtuar gati gjithe qytetin e Shkodres. Flaket...

RAME LAHEJ DHE ALESSANDRO SAFINA KONCERT NË SHIROKË

Në pikën turistike të Shirokës, zëri brilant i tenorit...

Ata që po rithurin indet e një vendi të vuajtur

Herë pas herë duhet të kthejmë kokën dhe të...