Aksidentet në rrugë!/ Shkodër-Hani Hotit, pa sinjalistikë

Ky vit ka nis me bilanc te frikshem ne aksidentet rrugore. Cdo dite akse te ndryshme po pergjaken duke marre jetene dhjetera qytetareve. Ne qarkun Shkoder nder rruget me problematike mbetet aksi Shkoder-hani hotit. Mungesa e sinjalistikes vecanerisht gjate nates, por edhe e mbikalimeve ne zonat e banuara, rrezikon cdo dite jeten e kalimtareve!

 

Ata detyrohen te nderoresin rrugen ndonese kjo eshte aspak normale. Pavarisht jeteve te shumta qe kane humbur ne kete aks, serish ansje mase nukn eshte marre per pajisjen me sinjaklistike te ketij aksi! Banoret thone se cdo dite ndjehen te rrezikuar.

 

Tabelat me shpejtësi të lartë në zona të populluara, mungesa e mbikalimeve në gjithë këtë segment rrugor, ndricimi gjatë orëve të natës I cili mungon plotësisht, janë problem në infrastrukturen e kësaj rruge. Ndërsa lëvizja e mjeteve me shpejtësi të lartë parakalimet e gabuara janë shkaktarët kryesor të aksidenteve

 

 

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

Te tjera
LAJME

Prinderit që i bërtasin cdo ditë fëmijëve. Ja pasojat negative që do kenë kur të rriten

Psikologet tregojne se nje nga gabimet qe bejn prinderit...

Pas dy shtatëzanive me binjake doja një bebe tjetër, u habita kur pash cfare me doli ne eko

Një nënë e cila tashmë kishte dy cifte binjakësh...

Autobuzi me 20 femije del nga rruga bie ne humnerë

Një autobus me nëntëmbëdhjetë gjimnazistë është ka dalë nga...

34 vjecarja kujdesej për të moshuarit i vjedh 75 mijë paund nga karta e bankës

Një femer e varur nga bixhozi dhe droga vodhi...