Rruga e Dukagjinit, Beci: Fondi Shqiptar i Zhvillimit me financimin e qeverisë ka hartuar projektin teknik

Deputeti i Partisë Socialiste Benet Beci së bashku me ministren Elisa Spiropali, prefekten Majlinda Angoni dhe Drejtorin e Përgjithshëm të Fondit Shqiptar të Zhvillimit Dritan Agolli, kanë zhvilluar një takim me një përfaqësi të grupit organizator të protestës për rrugën e Dukagjinit.

“Përsëritëm edhe njëherë angazhimin në mbështetje të kërkesës së tyre të drejtë dhe diskutuam hapat e ndërmarrë deri tani. Megjithëse rruga është në inventarin e bashkisë, Fondi Shqiptar i Zhvillimit me financimin e qeverisë shqiptare ka bërë të mundur hartimin e projektit teknik.

Prezantimi i projektit dhe diskutimi rreth alternativave të gjurmës sē rrugës do të zhvillohet në një takim të zgjeruar në fillim të prillit. Kostoja e konsiderueshme e ndërtimit të kësaj rruge po negociohet si pjesë e paketave të financimit të donatorëve ndërkombëtar, në kuadër të një programi të madh zhvillimi për rajonin e Shkodrës.”

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

Te tjera
LAJME

ZJARR NE SHKODER, TYMI PUSHTON QYTETIN..

Tymi ka pushtuar gati gjithe qytetin e Shkodres. Flaket...

RAME LAHEJ DHE ALESSANDRO SAFINA KONCERT NË SHIROKË

Në pikën turistike të Shirokës, zëri brilant i tenorit...

Ata që po rithurin indet e një vendi të vuajtur

Herë pas herë duhet të kthejmë kokën dhe të...