Rruga e Dukagjinit, Beci: Fondi Shqiptar i Zhvillimit me financimin e qeverisë ka hartuar projektin teknik

Deputeti i Partisë Socialiste Benet Beci së bashku me ministren Elisa Spiropali, prefekten Majlinda Angoni dhe Drejtorin e Përgjithshëm të Fondit Shqiptar të Zhvillimit Dritan Agolli, kanë zhvilluar një takim me një përfaqësi të grupit organizator të protestës për rrugën e Dukagjinit.

“Përsëritëm edhe njëherë angazhimin në mbështetje të kërkesës së tyre të drejtë dhe diskutuam hapat e ndërmarrë deri tani. Megjithëse rruga është në inventarin e bashkisë, Fondi Shqiptar i Zhvillimit me financimin e qeverisë shqiptare ka bërë të mundur hartimin e projektit teknik.

Prezantimi i projektit dhe diskutimi rreth alternativave të gjurmës sē rrugës do të zhvillohet në një takim të zgjeruar në fillim të prillit. Kostoja e konsiderueshme e ndërtimit të kësaj rruge po negociohet si pjesë e paketave të financimit të donatorëve ndërkombëtar, në kuadër të një programi të madh zhvillimi për rajonin e Shkodrës.”

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

Te tjera
LAJME

Atraksionet e reja në Theth: Një verë plot adrenalinë dhe peizazhe magjike

Ky vit sjell një atraksion të ri dhe të...

NJË TJETËR ATRAKSION, SË SHPEJTI ZIP LINE NË THETH

Një risi që i shtohet Alpeve të Shqipërisë është...

Kalaja e Shkodrës, më shumë vizitorë se Butrinti

Viti i fundit rezultoi të jetë një periudhë shumë...