Përmirësim rrënjësor i rrjetit të furnizimit me energji, Beci: Investimet në këtë sektor do jenë prioritet

Për 1500 abonentë të OSHEE ne hyrje të Shkodrës, zona tek lagjja “Liria”, do të ketë një përmirësim rrënjësor në furnizimin me energji elektrike, kjo për shkak të zëvëndësimit të rrjetit ajror të shpërndarjes së energjisë elektrike 6 kv me kabllo tokësore 20 kv.

Gjithashtu kjo zonë me këtë ndryshim shkëputet nga linja e furnizimit të Zogajt, duke krijuar shumë garanci në furnizimin me energji elektrike të njesive turistike brigjeve të Liqenit të Shkodrës. Pjesë e këtij investimi është edhe rikonstruksioni i kabinës elektrike dhe instalimi i paisjeve të reja. Ecuria e deritanishme e punimeve u ndoq edhe nga deputetët e Shkodrës Agron Çela dhe Benet Beci.

Deputeti Beci theksoi se investimet për fuqizimin e mëtejshëm të rrjetit të shpërndarjes së energjisë elektrike janë prioritet për rajonin e Shkodrës.

Ndërkohë qytetarët e lagjes “Liria” vlerësojnë këtë investim mjaft të dobishëm pasi prej 30 vitesh kanë vuajtur nga defekte të shpeshta.

Sipas specialistëve të OSHEE në Shkodër, investimi është në përfundim dhe brenda 24 orësh hyn në funksion si lidhja kabllore 20 kv nëntokësore, ashtu edhe kabina me paisjet e reja.

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

Te tjera
LAJME

Shenjat e Horoskopit që martohen në moshë të re

Ka disa shenja që janë alergjikë ndaj martesës dhe...

“Mami, nuk ia dal dot më me babin”, nëna kujton mes lotësh fjalët e të birit 7-vjeçar

Pas 16 vjetësh martesë, në vitin 2019 Silvana vendos...