U martua dhe humbi virgjërinë në moshën 50-vjeçare: E kisha stakuar, bir nëne të më dilte para!

Rubrika “Shihemi në Gjyq” nga “E Diela Shqiptare” në Tv Klan nuk solli vetëm një konflikt mes shoqesh, por edhe historinë e rrallë të Faries.

 

Ajo ka qenë e martuar me një shqiptar i cili kishte emigruar në Australi prej viteve ’50 dhe më pas u kthye në atdhe.

 

Faria jetonte në shtëpinë e xhaxhait, i cili e kishte birësuar sepse s’kishte fëmijë dhe njëkohësisht edhe tek prindërit biologjikë. Ajo refuzonte të martohej për mos të lënë vetëm familjen që e kishte rritur. Kur u martua me bashkëshortin, ajo ishte 50 vjeçe dhe ende nuk kishte pasur asnjë histori dashurie.

 

Farie: Pas 6-7 vjetësh erdhi zotëria prej Australie, erdhi në Bulqizë.

Ardit Gjebrea: Po ndonjë histori dashurie ke patur?

Farie: Mos! S’jam marrë fare me atë punë. E kisha stakuar, bir nëne të më dilte para! Ka marrë fund!

 

Eni Çobani: Si e ka lindur nëna, e ka gjetur australiani.

Ardit Gjebrea: Domethënë australiani…

Farie: Australiani, unë zgjodha njeriun jo pasurinë se pasuria ishte zero.

Ardit Gjebrea: E di, po ti te australiani vajte vajzë.

 

Farie: Po.

Ardit Gjebrea: Sa vjeç ishe?

Farie: 50 vjeçe jam martuar.

Ardit Gjebrea: Sa vjeç ishte ai kur ti ishe 50?

 

Farie: 65.

Ardit Gjebrea: Nuk u çudit ai kur gjeti një 50-vjeçare vajzë?

Farie: Eh, ishte gjë e jashtëzakonshme. Por unë i kisha bërë një vendim vetvetes, o rri si është për të ndenjur o krijo familje./tvklan.al

 

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

Te tjera
LAJME

Nuk do besoni me kë e krahason Olti Curri, Kiarën dhe Luizin (Foto)

Kiara dhe Luiz padyshim janë nga ermat që keni...

Diola Dosti dhe Xhonatani kapen mat, Ronaldo i nxjerr zbuluar: Del fotoja…

Diola dhe Xhonatani gjatë qëndrimit të tyre në shtëpinë...

‘Me apo pa…’, Luana provokon me duar afër zo…

Prezantuesja dhe këngëtarja shqiptare, Luana Vjollca po punon pa...

“Si ta nxorri goja mor Ermal…”, deklarata e turpshme për Luizin po çmend rrjetin

Ermal Mamaqi, i ftuar në TopAlbania Radio, ka bërë...