Merita Halili tregon për herë të parë se cfarë punë bën ajo në Amerikë

Merita Halili nje nga kengetaret me te mira te kenges popullore shqiptare. Shume e dashur per te gjithe dhe nje nga zerat ikon te muzikes shqiptare.

 

Ajo eshte ftuar sot ne emisionin në “Kurthin e Piter Pan”. Kengetarja eshte kthyer ne shqiperi dhe ka dhene dhe kete intereviste.

 

Merita ka treguar dhe punen qe ben ne Amerike ku tregon se jep mësim së bashku me bashkëshortin Raif Halilin për komunitetin shqiptar që jeton atje.

 

Ajo ka thene se:“Jap mësim kanto për studentët tanë që kemi në fakultet bashkë me Raifin. Ai i jep mësim orkestrës dhe grupit të ansamblit shqiptar atje që kemi hapur një degë të muzikës ballkanike edhe unë mësoj këngëtarët që të këndojnë shqip dhe sigurisht që mësoj dhe brezin e ri si ju, jam edhe mësueses në shkollën fillore”.

Nga menaxher në deputet, Benet Beci vijon rrëfimin: Si hyra në politikë

Kandidati i PS Benet Beci vijon rrefimin e tij se si hyri ne politike. 'Është e vërtetë që unë kam punuar shumë vjet me kryeministrin...

Kandidat i PS për këshillin bashkiak, Rudin Beka, pedagogu që do kontribuojë në zhvillimin e turizmit në Shkodër

Pedagogu i njohur Rudin Beka eshte pjese e listes se Partise Socialiste per keshillin bashkiak te Shkodres.Ai renditet i 9-ti ne liste. Rudin Beka eshte...

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

Te tjera
LAJME