Merita Halili tregon për herë të parë se cfarë punë bën ajo në Amerikë

Merita Halili nje nga kengetaret me te mira te kenges popullore shqiptare. Shume e dashur per te gjithe dhe nje nga zerat ikon te muzikes shqiptare.

 

Ajo eshte ftuar sot ne emisionin në “Kurthin e Piter Pan”. Kengetarja eshte kthyer ne shqiperi dhe ka dhene dhe kete intereviste.

 

Merita ka treguar dhe punen qe ben ne Amerike ku tregon se jep mësim së bashku me bashkëshortin Raif Halilin për komunitetin shqiptar që jeton atje.

 

Ajo ka thene se:“Jap mësim kanto për studentët tanë që kemi në fakultet bashkë me Raifin. Ai i jep mësim orkestrës dhe grupit të ansamblit shqiptar atje që kemi hapur një degë të muzikës ballkanike edhe unë mësoj këngëtarët që të këndojnë shqip dhe sigurisht që mësoj dhe brezin e ri si ju, jam edhe mësueses në shkollën fillore”.

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

Te tjera
LAJME

Prinderit që i bërtasin cdo ditë fëmijëve. Ja pasojat negative që do kenë kur të rriten

Psikologet tregojne se nje nga gabimet qe bejn prinderit...

Pas dy shtatëzanive me binjake doja një bebe tjetër, u habita kur pash cfare me doli ne eko

Një nënë e cila tashmë kishte dy cifte binjakësh...

Autobuzi me 20 femije del nga rruga bie ne humnerë

Një autobus me nëntëmbëdhjetë gjimnazistë është ka dalë nga...

34 vjecarja kujdesej për të moshuarit i vjedh 75 mijë paund nga karta e bankës

Një femer e varur nga bixhozi dhe droga vodhi...