“Fitoj 20 mijë lekë”, mekaniku 8-vjeçar: Riparoj kamionë deri në darkë, më pas mësoj

Enloen Kajo, mekaniku 8-vjeçar që është bërë i famshëm në rrjetet sociale ka treguar se si është një ditë nga jeta e tij.

 

Ai përveçse ndjek pasionin e rregullimit të kamionëve, nuk lë pas dore as mësimet.

 

I ftuar në Euronews, Enloeni tregoi se qëndron deri vonë në darkë në servis dhe mësimet i bën me pas.

 

Në servisin ku punon i ati dhe xhaxhai, Enloeni ka shkuar për herë të parë kur ishte dy vjeç e gjysmë.

 

“Deri në orën 7 ose 8 të darkës. Mësimet i bëj më pas. Në shkollë, në mësime jam shumë i mirë. Më pëlqen lënda e matematikës. Këto i di edhe vëllai im, është 4 vjeç. Duke ardhur që 2 vjeç e gjysmë këtu te servisi, shikoja xhaxhanë edhe babin, mësoja edhe unë. Duke u rritur, mësoja pak nga pak dhe tani e kam marrë zanatin”, tha Enloeni.

 

Ai madje ka treguar se fiton 20 mijë lekë në javë për ndihmën që jep në rregullimin e motorave të kamionëve.

 

“Pagesa varet, të shtunën marr 20 mijë lekë. Më përpara fitoja 5, pastaj më jepnin 10, ndërsa tani 20”, tha ai

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

Te tjera
LAJME

Prinderit që i bërtasin cdo ditë fëmijëve. Ja pasojat negative që do kenë kur të rriten

Psikologet tregojne se nje nga gabimet qe bejn prinderit...

Pas dy shtatëzanive me binjake doja një bebe tjetër, u habita kur pash cfare me doli ne eko

Një nënë e cila tashmë kishte dy cifte binjakësh...

Autobuzi me 20 femije del nga rruga bie ne humnerë

Një autobus me nëntëmbëdhjetë gjimnazistë është ka dalë nga...

34 vjecarja kujdesej për të moshuarit i vjedh 75 mijë paund nga karta e bankës

Një femer e varur nga bixhozi dhe droga vodhi...