BENET BECI: MUNGESA E BASHKËPUNIMIT TË BASHKISË ME QEVERISJEN QENDRORE PO NDIKON NË CILËSINË E JETËS SË SHKODRANËVE

Deputeti i Partisë Socialiste Benet Beci ka zhvilluar një takim me 12 të rinj vullnetarë dhe kryetarin e Shoqatës së invalidëve në Shkodër.Si vëzhgues të mirë të problematikave në qytet, ata nuk ngurrojnë të tregojnë disa shqetësime si biçikletat, makinat e parkuara kudo, tregjet, mbeturinat etj.

Në takim te Shoqata e invalidëve me 12 të rinj vullnetarë dhe kryetarin e shoqatës Saimir Beqiri.Ata janë vëzhgues të mirë të problemeve në qytet dhe nuk ngurrojnë të tregojnë disa shqetesime; biçikletat, makinat e parkuara kudo, tregjet, mbeturinat, problemin e parkingut, që edhe pse është bërë për invalidët, nuk po respektohet.”

Beci thotë se mungesa e dialogut dhe bashkëpunimit të Bashkisë me qeverisjen qendrore, po ndikon drejtpërdrejtë në cilësinë e jetës së qytetarëve.

“E dallojnë qartë diferencën e situatës në Shkodër me atë në qytetet e tjera. Mungesa e dialogut dhe bashkëpunimit të Bashkisë me qeverisjen qendrore po ndikon drejtpërdrejt në cilësinë e jetës së qytetarëve.

Iu tregova atyre disa raste të sukseshme të prioritizimit të investimeve në infrastrukturën rrugore, realizuar nga Fondi Shqiptar i Zhvillimit, përmes planifikimit dhe administratimit të investimeve. Folëm edhe për raste konkrete se si këto ndërhyrje mund të bëhen në Shkodër, nëse është vullneti i duhur.Institucionet vendore duhen ngritur financiarisht e institucionalisht. Ngritja e sistemit të shëndoshë është prioritet për të ardhur tek plotësimi i nevojave që kanë qytetarët dhe grupet e interesit sipas çështjeve të veçanta.
#shkodrapozitive”

 

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

Te tjera
LAJME

Atraksionet e reja në Theth: Një verë plot adrenalinë dhe peizazhe magjike

Ky vit sjell një atraksion të ri dhe të...

NJË TJETËR ATRAKSION, SË SHPEJTI ZIP LINE NË THETH

Një risi që i shtohet Alpeve të Shqipërisë është...

Kalaja e Shkodrës, më shumë vizitorë se Butrinti

Viti i fundit rezultoi të jetë një periudhë shumë...