U tha se kënga e maestros është e kopjuar, reagon Shpëtim Saraçi: Nuk e vodhëm nga greku, por nga…

Armaldo Kllogjeri surprizoi vajzat dhe nënat me rastin e Ditën Ndërkombëtare të Gruas. Ai këndoi këngën “Ta dije” përballë banorëve dhe të gjithë shikuesve të ‘Big Brother VIP’.

 

“Sikur ta dije, ta dije, se sa të dua shpirt/ S’do shkoje, do rrije, tërë jetën në krahët e mi”, është refreni i këngës. Armaldo falenderoi “Vëllanë e Madh” mirëpo nuk la pa përmendur Alban Kondin që ka krijuar muzikën dhe tekstin dhe Shpëtimin Saraçin. Teksa kanë kaluar ditë nga publikimi i këngës, në rrjet flitet se kënga është një kopje e këngëtarit grek Argiros. Për Zjarr Televizion Shpëtim Saraçi u shpreh se kënga në fjalë nuk është e vjed hur nga greku .Reagimi i Shpëtim Saraçit si me poshte:

 

Nuk e kemi vje dhur nga greku por nga Kalinka Ruse e cila në fakt është e vje dhur vetë nga Oci Ciornie (sytë e zi- gjithashtu ruse) e cila është e vje dhur nga e bukura more e jona… e kështu kështu… është një kalvar vjed hjesh pafund… Në fakt edhe Beet’hoveni duhet dë nuar se luajti me pianon që luajti Moxarti… hahahaha hahahaha …. – përfundon reagimin e tij kompozitori Saraçi.

Xhevdet Amuli: Nuk mbështesim Bardh Spahinë, PL e shkatërron PD

Në zgjedhjet vendore të 14 majit, qarku Shkodër do të përfaqësohet me kandidatin e PD-së së Sali Berishës dhe koalicionit “Bashkë fitojmë”, Bardh Spahinë,...

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

Te tjera
LAJME

Xhevdet Amuli: Nuk mbështesim Bardh Spahinë, PL e shkatërron PD

Në zgjedhjet vendore të 14 majit, qarku Shkodër do...

Horoskopi nga Paolo Fox për muajin Prill 2023 për të 12 shenjat e zodiakut

Dashi, horoskopi mujor nga Paolo Fox   Një energji e re...

Këngëtarja e njohur mbështet publikisht Luizin dhe ka një surprizë për banorin e “BBVA”

Këngëtarja e njohur shqiptare, Xhensila Myrtezaj, ka dhënë së...