SHKODËR, PROBLEM PËR QYTETARËT RRUGËT E AMORTIZUARA

Reshjet e shiut të rëna ditën e sotme kanë rikthyer në vemendje situatën në disa rrugë dytësore në qytetin e Shkodrës, ku si shkak I amortizimit janë bërë thuajse të pakalueshme. Në rrugën pranë ish- Dekorit në disa pjesë të saj për shkak te gropave me ujë dhe mungesës së kanalizimeve, është vështirësuar qarkullimi për banorët.

E njëjta siuatë paraqitet edhe në lagjen “Salo Halili” ku banorët shprehen të shqetësuar dhe kërkojnë ndërhyrjen e bashkisë për zgjidhjen e kësaj problematike. Për shumë lagje të Shkodrës infrastruktura rrugore mbetet problem sidomos gjatë dimrit, ndërkohë që investimet nga bashkia mungojnë prej kohësh.

Xhevdet Amuli: Nuk mbështesim Bardh Spahinë, PL e shkatërron PD

Në zgjedhjet vendore të 14 majit, qarku Shkodër do të përfaqësohet me kandidatin e PD-së së Sali Berishës dhe koalicionit “Bashkë fitojmë”, Bardh Spahinë,...

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

Te tjera
LAJME

Xhevdet Amuli: Nuk mbështesim Bardh Spahinë, PL e shkatërron PD

Në zgjedhjet vendore të 14 majit, qarku Shkodër do...

Horoskopi nga Paolo Fox për muajin Prill 2023 për të 12 shenjat e zodiakut

Dashi, horoskopi mujor nga Paolo Fox   Një energji e re...

Këngëtarja e njohur mbështet publikisht Luizin dhe ka një surprizë për banorin e “BBVA”

Këngëtarja e njohur shqiptare, Xhensila Myrtezaj, ka dhënë së...