Lajm i mirë/ Rregullohet skaneri në Spitalin Rajonal të Shkodrës pas sa koshësh…

Në Spitalin e Shkodrës kanë marrë fund pritjet e gjata në disa ditë të pacientëve lidhur me problematikën që u ka sjellë mosfunksionimi i skanerit. Që nga dita e sotme skaneri është vënë në punë dhe se cdo gjë po shkon normalisht. Këtë e bëri të ditur Kreu i Sindikatës së Pavarur të Shëndetësisë për rajonin e Shkodrës Paolo Kaceri.

 

Kreu i kësaj sindikate reagoi për premtimin e kryeministrit Rama për rritjen e pagave të personelit, mjekësor me 7 % duke e cilësuar si të papërfillshme dhe si dicka ende jo zyrtare përderisa asnjë shkresë nuk ka mbërritur në spitalin e Shkodrës.

 

Për sindikalistin Kaceri dallimi me homologët jashtë vendit është i madh. Duke nisur nga fundi i Prillit mjekët specialist të kategorive të ndryshme, do të përfitojnë rritje page me 50 mijë lekë, ndërsa kategoritë e tjera mjekë të përgjithshëm e infermierë do marrin paga me rritje 7%.

 

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

Te tjera
LAJME

NJË TJETËR ATRAKSION, SË SHPEJTI ZIP LINE NË THETH

Një risi që i shtohet Alpeve të Shqipërisë është...

Kalaja e Shkodrës, më shumë vizitorë se Butrinti

Viti i fundit rezultoi të jetë një periudhë shumë...

Dy shenjat e horoskopit që do t’i kthejnë gjërat ashtu siç duan ata

Me Hënën te Peshqit dita fillon e qetë dhe...