ISH SHKOLLA VETERINARE, MBETURINAT TË HEDHURA NË TOKË

Hedhja e mbeturianve në këtë zonë vazhdon të mbetet problem.

 

Ajo që bie në sy është se janë vetë banorët që nuk janë mjaftueshëm të ndërgjegjësuar që mbeturinat duhen hedhur në kosh e jo në tokë vend e pa vend. Një banorë I zonës shprehet se edhe ata vetë si qyetarë por edhe institucionet duhet të bëhen bashkë në mënyrë që ky vend të mos mbizotërohet nga mbetjet.

 

Pavarësisht apeleve të vazhdueshme apo edhe pastrimit të bërë nga ana e bashkisë të shumta janë rastet kur situata bëhet thuajse kaotike. Shkolla e ish veterinarisë është një zonë shumë problematike për hedhjen e mbetjeve e cila vijon prej shumë vitesh.

 

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

Te tjera
LAJME

Nuk do besoni me kë e krahason Olti Curri, Kiarën dhe Luizin (Foto)

Kiara dhe Luiz padyshim janë nga ermat që keni...

Diola Dosti dhe Xhonatani kapen mat, Ronaldo i nxjerr zbuluar: Del fotoja…

Diola dhe Xhonatani gjatë qëndrimit të tyre në shtëpinë...

‘Me apo pa…’, Luana provokon me duar afër zo…

Prezantuesja dhe këngëtarja shqiptare, Luana Vjollca po punon pa...

“Si ta nxorri goja mor Ermal…”, deklarata e turpshme për Luizin po çmend rrjetin

Ermal Mamaqi, i ftuar në TopAlbania Radio, ka bërë...