ISH SHKOLLA VETERINARE, MBETURINAT TË HEDHURA NË TOKË

Hedhja e mbeturianve në këtë zonë vazhdon të mbetet problem.

 

Ajo që bie në sy është se janë vetë banorët që nuk janë mjaftueshëm të ndërgjegjësuar që mbeturinat duhen hedhur në kosh e jo në tokë vend e pa vend. Një banorë I zonës shprehet se edhe ata vetë si qyetarë por edhe institucionet duhet të bëhen bashkë në mënyrë që ky vend të mos mbizotërohet nga mbetjet.

 

Pavarësisht apeleve të vazhdueshme apo edhe pastrimit të bërë nga ana e bashkisë të shumta janë rastet kur situata bëhet thuajse kaotike. Shkolla e ish veterinarisë është një zonë shumë problematike për hedhjen e mbetjeve e cila vijon prej shumë vitesh.

 

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

Te tjera
LAJME

Kalaja e Shkodrës, më shumë vizitorë se Butrinti

Viti i fundit rezultoi të jetë një periudhë shumë...

Dy shenjat e horoskopit që do t’i kthejnë gjërat ashtu siç duan ata

Me Hënën te Peshqit dita fillon e qetë dhe...