Milaim Zeka sulmon rëndë Oltën: “Olta nuk e di as kush është Prekazi as familja Jashari, imagjinoni kush quhet VIP”

Ditën e djeshme (e hënë) në Big Brother VIP Albania banorët pranuan mesazhe të ndryshme nga fansat përmes aplikacionit ‘Big Love’.

 

Mes tyre, Luiz Ejlli pranoi një mesazh që thuhet se i erdhi nga djali i Bekim Jasharit, Hamëz Jashari.

 

“Të përshëndesim nga Prekazi heroik i Adem Jasharit”, shkruhej në mesazh. Megjithatë, ajo që mori vëmendje ishte aktorja Olta Gixhari e cila në një moment tha: “Çfarë është Prekazi?”.

 

Kjo bëri që të ketë reagime të shumta në rrjet, e një i tillë nuk mungoi as nga ish-deputeti i Kuvendit të Kosovës, Milaim Zeka. Në një postim të shpërndarë në Facebook, Zeka u shpreh i zhgënjyer nga kjo deklaratë e Gixharit.

 

“Imagjinoni kush quhet VIP tek ne shqiptarët? Olta nuk e di as kush është Prekazi, as familja Jashari. Nuk ka televizion botëror që nuk ka transmetuar kronika nga tragjedia e Prekazit më 5,6,7 mars 1998”, tha ai.

 

“Burrat më të mëdhenj të botës e kanë vizituar këtë vend të shenjtë. A kjo VIP-i?”, theksoi më tej ish-deputeti.

 

Më pas ka qenë banorja nga Kosova, këngëtarja Nita Latifi, ajo e cila ia ka shpjeguar që Prekazi është vendi ku kanë rënë heroikisht një familje e tërë gjatë l.ftës.

 

Njohuritë jo të mjaftueshme për historinë e l.ftës së Kosovës nga ana e aktores durrsake, kanë zhgënjyer shumë prej fansave të saj.

 

 

https://www.facebook.com/photo?fbid=1905883909773643&set=a.104402509921801

 

Xhevdet Amuli: Nuk mbështesim Bardh Spahinë, PL e shkatërron PD

Në zgjedhjet vendore të 14 majit, qarku Shkodër do të përfaqësohet me kandidatin e PD-së së Sali Berishës dhe koalicionit “Bashkë fitojmë”, Bardh Spahinë,...

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

Te tjera
LAJME

Xhevdet Amuli: Nuk mbështesim Bardh Spahinë, PL e shkatërron PD

Në zgjedhjet vendore të 14 majit, qarku Shkodër do...

Horoskopi nga Paolo Fox për muajin Prill 2023 për të 12 shenjat e zodiakut

Dashi, horoskopi mujor nga Paolo Fox   Një energji e re...

Këngëtarja e njohur mbështet publikisht Luizin dhe ka një surprizë për banorin e “BBVA”

Këngëtarja e njohur shqiptare, Xhensila Myrtezaj, ka dhënë së...