Meteorologia zbulon kthesën e fortë të motit: Nga dita e enjte do të ketë…

Lajda Porja nga Meteoalb tregoi se moti gjatë javës do të jetë i paqëndrueshëm.

 

Zonat veriore dhe ato veriperëndimore do të mbeten nën ndikimin e reshjeve të hënën dhe të martën, por reshjet do të jenë në sasi të pakta.

 

E mërkura dhe e enjtja do të kenë më shumë kthjellime, e premtja do të sjellë përsëri shi në të gjithë territorin, ndërsa fundjava do të ketë përsëri diell.

 

Ndërkohë sa i përket temperaturave, nga e enjtja do të rriten duke sjellë kështu që të shtunën dhe të dielën të prezantohemi zyrtarisht me temperaturat e pranverës.

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

Te tjera
LAJME